שתף קטע נבחר

"למשפחות החטופים צפויות שעות קשות"

לפני כארבע שנים הוחזרו לישראל גופותיהם של החיילים החטופים, עדי אביטן, בני אברהם ועומר סואעד. כיום בני משפחותיהם קוראים לממשלה לעזור גם למשפחות גולדווסר ורגב ולהשיב את יקיריהם הביתה. "הם יצאו לפעילות מבצעית אליה נשלחו על ידי מדינת ישראל ועליה לעשות הכל כדי להשיבם", אמר יעקב אביטן, אביו של עדי

"הייתי אומר למשפחות החטופים שיחזיקו מעמד בשעות הקשות ומורטות העצבים", כך אמר היום (שישי) חיים אברהם, אביו של החייל בני אברהם שנחטף ללבנון וגופתו הושבה בעסקה עם חיזבאללה לפני כארבע שנים. זאת, על רקע הדיווחים על עסקה קרבה להשבת החיילים אהוד גולדווסר ואלדד רגב, שבני משפחותיהם קיבלו היום עדכון בנושא משר הביטחון, אהוד ברק.

 

לדברי אברהם, למשפחות נותר רק להמתין ולקוות לטוב. "הייתי אומר למשפחות שזה בסופו של דבר לא תלוי בהם. המדינה תחליט בסוף האם היא רוצה את הבנים בינינו או רוצה להעביר מסר לבנים שאנחנו לא מאחוריהם, בסופו של דבר לדעתי היא תחליט להחזיר אותם והעסקה הזו תמוצה", הוסיף.

 

באשר למחיר הכבד שעלולה העסקה לגבות אמר אברהם: "גם בעבר נאלצה המדינה לשחרר מחבלים עם דם על הידיים שמיצו את תקופת המאסר שלהם, אז מה ההבדל עם קונטאר? זה רוצח נתעב והם רוצחים נתעבים. עדיף שהבנים שלנו יהיו איתנו, לא משנה באיזה מצב, מאשר שנמשיך לטפל בקונטאר פה ולהאכיל אותו ולתת לו להתכתב עם המשפחה שלו

מה הטעם בלהחזיק אותו פה בבית הבראה של הכלא הישראלי?". 

 

יעקב אביטן, אביו של עדי שנחטף יחד עם בני ועם עומר סואעד, אמר כי יש לקדם את עסקת השבויים הנוכחית במהירות: "ההמתנה עלולה לעלות ביוקר ובסוף לא יהיה עם מי לדבר. רון ארד הוא נר לרגליה של כל משפחה שבנה נחטף. שנתיים לאחר שנפל בשבי, מדינת ישראל לא היתה מוכנה לשלם מחיר להשבתו.

 

"היום בשביל כל שביב מידע, המדינה מוכנה לשלש ולרבע ולחמש את כל המחירים שהיא צריכה לשלם. אין שום ספק שהמדינה מחוייבת להחזיר את החיילים החטופים הביתה. הם יצאו לפעילות מבצעית אליה נשלחו על ידי מדינת ישראל ועליה לעשות הכל כדי להשיבם", אמר. 

 

אביטן, הדגיש כי להשבת השבויים יש גם חשיבות בטחונית: "אני בא ואומר לכל השרים והביטחוניסטים למיניהם כי בדרך הזו שהם מתנגדים להחזרת חיילים שנשבו, הם מחלישים את מדינת ישראל, הם בעצם פורמים את אותה רקמה עדינה של קבוצה המתנדבת ומתגייסת ברצון רב לחילות הכי קרביים בצה"ל.

 

"יש ערכים שאסור לעבור עליהם. למדינה יש חוב מוסרי לחייליה, שיעשו כמה דיונים שהם רוצים, התוצאה צריכה להיות אחת: השבתם של הבנים הביתה ולא משנה מה המצב שלהם. אם הם חיים אז אין בכלל שאלה, ואם חס וחלילה הם לא חיים, הם עצמם לא יכולים יותר לדבר, אבל יש מי שזועק", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
אביטן. יש מי שזועק
צילום: אלי אלגרט
לא תלוי במשפחות. אברהם
צילום: חגי אהרון
מומלצים