שתף קטע נבחר

אולמרט: ירי הקסאם - הפרה בוטה של הרגיעה

ראש הממשלה התבטא בחריפות לירי הקסאם לעבר שדרות ועוטף עזה, ביום השישי של הסכם הרגיעה. הוא אמר כי "מדובר בהפרה בוטה של ההבנות". מלשכתו נמסר: "ראש הממשלה התריע כי הפסקת האש עלולה להיות קצרה ושברירית". השר ישי: "הדבר מעיד שזו רגיעה וירטואלית"

חמושים פלסטינים שיגרו קסאמים והפרו את הסכם הרגיעה - וראש הממשלה מיהר להתבטא בנושא: "מדובר בהפרה בוטה וחד משמעית של ההבנות במסגרת הרגיעה", אמר אחרי הצהריים (יום ג') אהוד אולמרט, בעקבות ירי הקסאם לעבר הנגב המערבי.

 

מלשכתו של אולמרט, נמסר כי "ראש הממשלה התריע כי הפסקת האש עלולה להיות קצרה ושברירית. ישראל הזהירה מפני הפרת ההבנות ובעקבות הירי תשקול את צעדיה". בעת הירי ראש הממשלה עשה דרכו חזרה משארם שבמצרים, שם נועד עם הנשיא מובארק. בין היתר, אולמרט הודה לו בפגישה על המאמצים המצריים להשגת הרגיעה. לאחר הירי, קיים אולמרט התייעצות עם שר הביטחון, אהוד ברק.

 

חמושים מהג'יהאד האיסלאמי הפרו סמוך לשעה 15:45 את ההסכם, לאחר ששיגרו שלוש רקטות קסאם. רקטה שנחתה בשדרות גרמה נזק רב לבית ושתיים נשים לקו בחרדה. שתי הרקטות נחתו בשטחים במועצה האזורית שער הנגב ובאזור התעשיה של שדרות. מצה"ל נמסר כי הרקטות נורו מכיוון בית חנון. הרקטות נורו לאחר שישה ימים של שקט - בשל הסכם הרגיעה.

 

גם סגן ראש הממשלה ושר התמ"ת, אלי ישי, התבטא בנוגע לירי. "הדבר מעיד שמדובר ברגיעה וירטואלית. אשר יגורנו בא לנו. הוכח שאין עם מי לדבר ואין על מה לדבר. אלו ניצני ההתעצמות של חמאס שצריך לגדוע".

 

אולמרט התייחס לנושא הרגיעה, גם בראיון שהתפרסם הבוקר בעיתון "א-שרק אל אווסט"

היוצא לאור בלונדון. הוא איים כי אם החמאס ימשיך להבריח נשק לרצועת עזה - ישראל תיאלץ לחדש את התקיפות.

 

שר הביטחון, אהוד ברק, הגיע הבוקר לעוטף עזה על-מנת לעקוב מקרוב אחר ההסכם. הוא סייר ליד גדר המערכת בצפון הרצועה. בעניין הרגיעה השברירית, אמר: "רגיעה תיענה ברגיעה, שקט בשקט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. הפרה בוטה
צילום: חגי אהרון
פגיעת הקסאם בשדרות
צילום: זאב טרכטמן
מומלצים