שתף קטע נבחר

אחרי ההסכם: המועמדים בקדימה נערכים לקרב

ההסכם בין קדימה לעבודה אולי העניק "שקט" זמני לראש הממשלה, אך המועמדים לראשות מפלגת השלטון כבר נערכים לפתוח את הקמפיין שלהם לפריימריז שייערכו בספטמבר. מופז עשה עד כה את עבודת השטח הטובה ביותר, בעוד שלבני - המרוחקת מאנשי השטח - מציגה את עמדותיה בחוגי בית

למרות ה"שקט" הזמני שהושג במערכת הפוליטית בעקבות ההסכם שנחתם אתמול בין קדימה למפלגת העבודה, המועמדים לראשות מפלגת השלטון מתכוונים לפתוח כבר בימים הקרובים בהיערכות לפריימריז. השרים לבני, מופז, דיכטר ושטרית יפתחו מטות ויגבירו את מאמציהם לפקוד אנשים ולהגדיל את מצבת התומכים שלהם.

 

לנוכח חוסר הוודאות שאפפה את המערכת הפוליטית בימים האחרונים, הואט קצב הפעילות של המועמדים.

 

ההערכה בקדימה היא שעד לקביעת המועד הסופי לפריימריז, הפעילות תהיה מוגבלת, אך אחרי ה-10 ביולי - מועד כינוס מועצת קדימה - יחלו הקמפיינים במלוא הקיטור עד לבחירות במהלך ספטמבר. "אחרי מה שהיה אתמול אנחנו מבינים שהפור נפל והקרב מתחיל. צריך להתחיל לעבוד", אמרו גורמים בסביבת המועמדים.

 

בקדימה מעריכים כי את המפקד הגדול ביותר עד כה ערך שר התחבורה, שאול מופז, ואחריו שטרית ודיכטר. גורמים במפלגה אמרו כי מבחינת השטח, מופז עשה את העבודה המשמעותית ביותר עד כה והוא זוכה לתמיכתם של ראשי קבוצות ופוקדים מרכזיים.

 

שרת החוץ, ציפי לבני, ממשיכה לפי שעה בפעילות שקטה בעיקר במסגרת חוגי בית שונים בהם היא מציגה את עמדותיה ואת מטרותיה. הבעיה העיקרית של לבני, היריבה העיקרית של מופז, היא חיבורה הלוקה בחסר אל אנשי השטח והפעילים. לבני עצמה מודעת לבעיה זו ומקורביה אומרים כי אופיה שונה וכך גם דרך עבודתה. לבני נפגשה אתמול לפגישה ארוכה עם יו"ר הכנסת דליה איציק, אתה היא מנסה לגייס לצידה, ולאחרונה אף נפגשה עם רוב הבכירים בקדימה.

   

לוחות הזמנים, כפי שנקבעו בהסכם בין העבודה לקדימה, מצביעים על כך שעד ה-10 ביולי רוב הפרטים הטכניים הנוגעים לפריימריז צריכים להיסגר. עם זאת, החקירה הנגדית של העד המרכזי בפרשת "מעטפות הכסף", משה טלנסקי, עדיין "מרחפת" מעל הבחירות הפנימיות. בכירי קדימה ממתינים לראות כיצד יפעל ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בעקבות החקירה.

 

ראש הממשלה עצמו הוריד אתמול בשיחות סגורות את רף הציפיות שהועלה על ידו ועל ידי מקורביו בשבועות האחרונים. אולמרט אמר כי אינו יודע עדיין אם יצליח להביא לקריסת עדותו של טלנסקי. עם זאת, ציין ראש הממשלה: "יש שם המון שקרים ואי דיוקים שאותם צריך לחשוף".

 

למרות דבריו מעל בימת הכנסת, אולמרט עדיין לא הכריז באופן רשמי אם יתמודד בפריימריז לראשות קדימה. ההערכה במערכת הפוליטית היא כי רק דרמה אמיתית במהלך חקירתו הנגדית של טלנסקי יכולה לשנות את מצבו של ראש הממשלה ולאפשר לו להתמודד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. התנהלות שונה
צילום: גיל יוחנן
צילום: אלעד גרשגורן
עבודת שטח. מופז
צילום: אלעד גרשגורן
דיכטר. הפור נפל והקרב החל
צילום: גיל יוחנן
מחכים לטלנסקי. שטרית
צילום: דודי ועקנין
מומלצים