שתף קטע נבחר

רה"מ על שליט: הפתרון לא יהיה פשוט ומהיר

יממה לאחר שאישרה הממשלה את עסקת חילופי השבויים עם חיזבאללה, התייחס ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לעסקה ואמר: "בשום פנים ואופן אני לא יכול להגיד על החלטה כזו, שמדובר בהחלטה טובה. זה עניין כואב". על עסקת עתידית עם חמאס לשחרור שליט, הוא אמר: הפתרון לא יהיה קל

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, התייחס בצהריים (יום ב') לעסקת השבויים שאושרה בממשלה. בישיבת סיעת קדימה אמר אולמרט, כי "הממשלה קיבלה החלטה לא פשוטה, לא קלה, במה שקשור להחזרת שני חיילינו החטופים. בשום פנים ואופן אני לא יכול להגיד על החלטה כזו, שמדובר בהחלטה טובה. זה לא עניין טוב. זה עניין כואב".

 

לדברי אולמרט, "זה עניין ששנתיים לא הירפה מאיתנו, יום-יום.

תמונות החטופים מונחות על השולחן שאני יושב מולו במשך כל היום. לרגע אחד לא שכחתי אותם במשך השנתיים, ואת הכאב הנורא שמלווה את המשפחות של החטופים הללו".

 

ראש הממשלה אמר כי שליחו המיוחד למשא ומתן, עופר דקל, ביקש לבחון אפשרות להכריז על אהוד גולדווסר ואלדד רגב כחללים - וייתכן שפרסום מידע זה הוא שגרם לחיזבאללה להסכים לעסקה.

 

אולמרט הסביר מדוע הוא החליט לתמוך בעסקה, לאחר שהתלבט: "אני מתייצב מאחורי ההחלטה בכל כוחי ואמונתי. עשיתי זאת גם כשידעתי שתשמע ביקורת. אבל עשיתי את זה כי רציתי את הבנים בבית, ובעיקר רציתי שלא יווצר מצב שיהיה דומה לזה של רון ארד, שעדיין איננו יודעים מה מצבו".


ישיבת סיעת קדימה, היום בכנסת (צילום: גיל יוחנן)

 

על עסקה עתידית לשחרור גלעד שליט, הוא אמר: "המשא ומתן על שליט נמצא בהליך של התגבשות, והפיתרון לא יהיה פשוט, לא יהיה קל ולא מהיר. גם כאן יהיו החלטות קשות. אני מקווה שהעם יתלכד כעת. נדע לעמוד גם כשמולנו יעמדו המונים צוהלים ברחובות, על כך שסחטו מאיתנו ויתורים קשים".

 

שר הביטחון, אהוד ברק, אמר זמן קצר לאחר מכן בישיבת סיעת העבודה כי אותו עיקרון של החזרת הבנים הביתה חיים או מתים "ינחה אותנו בדיונים על שליט ועל המשא ומתן שאמור להיפתח כתוצאה מהרגיעה. אני רוצה שנדע שהרגיעה הזו היא שמאפשרת לבצע היום את המשא ומתן ולקוות שנצליח לקדם גם את המשא ומתן להחזרת שליט ולראות גם אותו בבית".

 

לאחר אישור עסקת השבויים זומנו משפחות החטופים ללשכת ראש הממשלה, ושמעו ממנו על ההחלטה. בשעה שקמו להיפרד, עמד אביו של אלדד, צבי רגב, ואמר לאולמרט: "אני מתפלל לאלוהים שהבנים חיים". אולמרט חיבק אותו, ואמר לו בעיניים דומעות: "אני מצטרף אליך בכל לב. הלוואי ונתבדה, הלוואי שהם יהיו בחיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט בישיבת הסיעה
צילום: גיל יוחנן
ברק. בזכות הרגיעה
צילום: ירון ברנר
מומלצים