שתף קטע נבחר

ישראל ולס שטלטל למוות את בנו הורשע בהריגה

תינוקו בן השלושה חודשים של ישראל ולס מת באפריל 2006, בעקבות טלטולים. השופטת חנה בן-עמי מבית המשפט המחוזי בירושלים: "נטילת חיי אדם היא בין המעשים הקשים ביותר בספר החוקים". היא זיכתה אותו מעבירת התעללות

ישראל ולס, שטלטל למוות את בנו בן שלושת החודשים, הורשע הבוקר (יום ד') בבית משפט המחוזי בירושלים בהריגה. הוא זוכה מחמת הספק מעבירת התעללות.

 

ולס, 21, נעצר באפריל 2006 בחשד שהתעלל והרג את בנו התינוק. בעקבות מעצרו של ולס הפגינו חרדים בבירה, שרפו פחי אשפה וניסו לחסום צירים מרכזיים.

 

 

בהכרעת הדין הסבירה השופטת חנה בן-עמי כי ולס היה מודע לנזק שהוא יכול לגרום לבנו. "טלטול התינוק בנסיבות האמורות על ידי אדם מבוגר ועוצמתו, פערי הכוחות בין הנאשם לתינוק, והעובדה כי מדובר בהפעלת אלימות כלפי ראשו של התינוק, שהוא איבר רגיש לכולי עלמא, וכאשר ידוע כי התינוק מתקשה בהחזקת ראשו בצורה יציבה, מובילים למסקנה כי הנאשם היה מודע בפועל לאפשרות גרימת התוצאה הקטלנית ממעשיו.

  

השופטת כתבה מדוע החליטה להרשיע את ולס בהריגה. "הוכח קיומה של חזקה זו בדבר המודעות לתוצאה הקטלנית, והיא לא נסתרה על ידי הנאשם, שלטענתו כלל לא טלטל את התינוק וגם לא צפה לו נזק חמור וקטלני. משכך אני קובעת כי הוכח ביחס לעבירת ההריגה אף קיומו של היסוד הנפשי הנדרש של פזיזות מצדו של הנאשם, במובן של קלות דעת, שכן בסופו של יום משנוכח כי התינוק נפגע כתוצאה ממעשיו הוא הזעיק את מד"א לצורך טיפול רפואי בבנו, ומכאן שלא הוכח מצדו שוויון נפש לאפשרות גרימת התוצאה. אשר על כן אני מרשיעה את הנאשם בעבירה של הריגה". 

 

בהכרעת הדין, המשתרעת על-פני למעלה מ-160 עמודים, הוסיפה השופטת כי לתינוק לא נערכה נתיחה שלאחר המוות, עקב התנגדות בני משפחתו: "משלבקשת המשפחה לא נערך ניתוח שלאחר המוות, לא ברור בוודאות מהו המנגנון שגרם למותו של התינוק. עם זאת ברור, כי מותו של התינוק נגרם, בין היתר, כתוצאה מהדימום המוחי ומהבצקת החריפה שהלכה וגברה בימיו האחרונים בבית החולים".

 

היא ציינה בהכרעת הדין כי "נטילת חיי אדם היא בין המעשים הקשים ביותר בספר החוקים". במהלך המשפט הופיעו רופאים רבים, שהעידו על מצבו של התינוק והעל הסיבות האפשריות שהביאו למותו.

 

לפי כתב האישום, שהוגש בשעתו, כשהיה התינוק בן מספר שבועות החלה ההתעללות מצד האב: הוא סטר לתינוק, נשך אותו, צבט אותו בפניו ובצוואר, במקום בו הוא סובל מהמום. "האב עשה את המעשה מתוך כעס על בכיו של התינוק, וכתוצאה ממעשיו אלה נגרמו לו שטפי דם בפניו", נכתב בכתב האישום. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באובאו
ישראל ולס. הורשע
צילום: באובאו
מומלצים