שתף קטע נבחר

ולס בביתו: "הם רשעים, הוציאו ממני הודאה בכוח"

מקורביו של האב שנאשם בהריגת בנו קיבלו אותו בארוחה חגיגית, לאחר ששוחרר למעצר בית. כולם בטוחים כי ההודאה במעשה נגבתה ממנו בעינויים ובעורמה. אשתו הסבירה כי חוקר שהתחזה לעו"ד פנה אליו ביידיש ושכנע אותו לחתום על הצהרה כוזבת

"הם רשעים גמורים, אתה לא מתאר לעצמך איזה שיטות שפלות הם הפעילו נגדי כדי להמציא 'הודאה'. גם אם הם היו רוצים להוכיח שיצרתי פצצת אטום הם היו מצליחים". כך אמר היום (ג') ישראל אשר ולס, האב שהואשם בהריגת בנו התינוק, עם שחרורו למעצר בית אצל קרובי משפחתו.

 

אשתו של ולס סיפרה למקורביה כי כאשר נעצר בעלה, פנה אליו חוקר, חוזר בשאלה שהתחזה לעורך דין מצד המשפחה, דיבר עם בעלה יידיש, ואף שכנע אותו כי אם יודה באשמות הוא ישוחרר לאלתר.


משוחרר למעצר בית (צילום: גיל יוחנן)

 

לדבריה, בעלה אמר לחוקר כי הוא לא מוכן לשקר והציע לו כי יכתוב זאת, וכך לא יוציא דבר שקר מפיו. זו הסיבה לטענתה כי יש הודאה בכתב ידו, דבר שלא מקובל בדרך כלל. היא סיפרה כי בעלה עבר סדרת התעללויות "איומות ונוראות".

 

בן דודו, אפרים גרינפלד, סיפר: "הוא מרגיש עתה יותר טוב ולא תחת לחץ. ברור שהוא לא מרגיש אשם בנושא. הוא מודה לאל שיצא מהעינויים שעשו לו. אני מכיר טוב את האברך הזה וברור לי כשמש כי ההודאה הוצאה ממנו בכפייה ותחת לחץ. כל מי שמכיר אותו היה אומר אותו דבר".

 

דודו של ולס, צבי איזנשטיין, עסקן שהרבה מתמיכת הרבנים נזקפת לזכותו, אמר ל-ynet: "לאחר המאבק אפשר לומר כי הגענו למה שביקשנו ורצינו - מעצר בית.

עכשיו אנו ממשיכים במאבק המשפטי הגדול, הכל עוד לפנינו בעניין הזה. האברך מאוד נרגש ולא מעכל את המעבר הביתה, הוא מבולבל מאוד ועדיין לא מאמין שהוא בבית. בעיקר הוא עדיין לא מעכל את התמיכה הגורפת של הציבור בו".

 

אייזנשטיין ציין עוד: "האברך הצעיר מרגיש הרבה יותר טוב, וכולנו יותר רגועים עכשיו. למעשה אנחנו עדיין בשלבים ראשונים של עיכול על שהגיע הביתה. קיבלנו אותו בארוחה חגיגית שהוכנה מראש. קבלת הפנים היתה מאוד מרגשת".  

 

מאז השתחרר ולס מבית המעצר הגיעו לבקרו בני משפחה, עסקנים ומכרים. המשפחה אסרה עליו להתראיין לכלי התקשורת בטענה כי הוא צריך לנוח. ההנהגה הרוחנית של העדה החליטה כי בשלב זה לא ייערכו חגיגות פומביות ופנתה לציבור להמשיך ולהתפלל שהאמת תצא לאור ושיצא זכאי בבית המשפט.

 

בני המשפחה ציינו כי את התמיכה הגורפת מהרבנים הם קיבלו רק לאחר שהציגו "הרבה מסמכים וראיות שהוכיחו את חפותו". גורם שהיה מעורב בהפגנות אמר בסיפוק: "ההפגנות תרמו וגרמו לכך שהמשטרה הפסיקה להתעלל בו ולהפלות אותו לרעה. מעצר אב שכול, במיוחד ערב חג החרות, היה התעללות מיותרת מאחר שהחקירה הסתיימה כבר בימים הראשונים, והיה ברור שהוא לא מסוכן לציבור ולא היה חשש לשיבוש ההליכים כפי שטענה המשטרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באובאו
ולס. "עבר התעללות"
צילום: באובאו
צילום: גיל יוחנן
הפגנות תמיכה. סייעו לשחרור?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים