שתף קטע נבחר

אחותו של דני הרן: חייבים למנוע שחרור קונטאר

נורית כפתורי, ששכלה את אחיה דני הרן ואת שתי בנותיו, דורשת למנוע את שחרורו של הרוצח סמיר קונטאר. היא סיפרה כי אמה חוששת שמפאת גילה לא תזכה להזדמנות נוספת לומר את דבריה: "זו הצוואה האחרונה שלה"

"ישבנו בשקט עד עכשיו, כי לא רצינו להיות אלה שמנהלים את המדינה, אבל זה כאב כל הזמן" - כך אמרה הערב (יום ה') בשיחה עם ynet נורית כפתורי, אחותו של דני הרן ז"ל. כפתורי סיפרה כי היא ואמה מתנגדות לשחרור הרוצח סמיר קונטאר - בניגוד לעמדת אלמנתו של דני, סמדר הרן.

 

כפתורי סיפרה כי אמה, נינה קרן, החליטה להגיב אחרי שאושרה בישראל העסקה לשחרור אלדד רגב ואהוד גולדווסר. "הסיפור נראה לה מגוחך", אמרה ל-ynet. "עד עכשיו לא רצינו להתערב בהחלטות, משום שלא חשבנו שיש לזה מקום. כשהיא ראתה שזה עומד להתממש, היא אמרה שהיא חייבת לעשות משהו".

 

הבנים בדרך הביתה

 

כפתורי הוסיפה כי אמה התרעמה על פרטי העסקה. "היא לא יכלה לעמוד בזה עד עכשיו, אבל כעת מדובר במצב אבסורדי. 'זה לא מה שאני חייבת לדני', היא אמרה לי". עוד הוסיפה כפתורי כי אמה נינה חוששת כי מפאת גילה לא תקבל עוד הזדמנות להגיד את דבריה ולמנוע את שחרור קונטאר: "זו ההזדמנות האחרונה שלה כנראה להשמיע את דבריה - היא חייבת את זה לבנה. היא כבר בת 82, וזו הצוואה האחרונה שלה".

 

האחות השכולה טוענת כי מאז פרסום פרטי העסקה בכלי התקשורת לא זכו לביקור מצד גורמים רשמיים. "הגיע הזמן שמישהו ידבר איתנו. אני חושבת שלפחות את זה מגיע לנו. איך זה יכול להיות שמשחררים אותו? זה יוביל לעוד חטיפות, ואז מה עשינו בזה? איך נשתוק?"

 

לדבריה, משפחת קרן אינה נמצאת אמנם בקשר עם האלמנה סמדר, אך הם מאוד אוהבים אותה ומעריכים אותה. "לסמדר היה קשה להיות איתנו בקשר בגלל הכאב. אנחנו משפחה מאוד מגובשת, וסמדר היא אשה מאוד חזקה. כנראה קשה לה מאוד להיות קרובה אלינו, והיא רוצה חיים חדשים".

 

במסיבת עיתונאים שכינסה לאחר אישור עסקת השבויים, הסבירה סמדר הרן: "נסראללה רוצה שנתפצל, לא אתן שישתמשו בי. אין לי מונופול על

כאב ואני לא יכולה לשפוט במה שנראה כמשפט שלמה".

 

האלמנה הוסיפה: "תפקידה של המדינה לשקלל את מכלול האינטרסים. הם אלה שצריכים להגיע להחלטות. החלטתי לדבר היום כדי שלא ידברו בשמי, בכדי שלא ייחסו לשתיקה שלי פירושים מוטעים. "אין לי מונופול לא על כאב, לא על סבל ולא על צדק. זהו מבחן נוראי ואני מגייסת את כל הכוחות כדי לעמוד בו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צוואה אחרונה. נינה קרן
צילום: רוני שיצר
עמדות סותרת. סמדר הרן
צילום: ירון ברנר
צילום: AFP
בלב המחלוקת. קונטאר
צילום: AFP
מומלצים