שתף קטע נבחר

חקירת תיק רמון: הרב עובדיה יוסף יכריע

ההכרעה הדרמטית על הקמת ועדת חקירה שתבדוק את התנהלות המשטרה והפרקליטות בתיק רמון עוברת למגרשו של הרב עובדיה יוסף. יו"ר ש"ס, אלי ישי, הודיע שיתקשר לרב במהלך ישיבת הממשלה ויבקש שיכריע. בש"ס נוטים לתמוך בהצעתו של פרידמן

מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, הוא שיחליט אם תהיה ועדת חקירה שתבדוק את התנהלות המשטרה והפרקליטות בחקירת חיים רמון, שנגמרה בהרשעה במעשה מגונה. יו"ר ש"ס, השר אלי ישי, אמר הבוקר (יום א') בפתח ישיבת הממשלה כי "במהלך הישיבה, אשמע את הצדדים ואז אתקשר לרב עובדיה והוא יכריע".

  

השר ישי הוסיף: "שוחחתי עם מספר שרים בסוף השבוע ובהם שר המשפטים. החלטה כאמור נקבל רק תוך כדי ישיבה". גורם בכיר בש"ס אמר עם זאת שנטיית הלב של שרי ש"ס להצביע עם פרידמן, אולם אם יתברר שאינם יכולים להעביר את ההחלטה, ייתכן שיימנעו או ייצאו החוצה.

 

שר הבריאות, יעקב בן-יזרי (הגמלאים), הודיע שהוא מצדד בהקמת ועדת חקירה: "צריך פעם אחת ולתמיד לשים קץ למצב הזה. אני תומך בוועדת החקירה, אני חושב שכל עם ישראל צריך לדעת שהוא בידיים טובות, אובייקטיביות שאפשר לסמוך עליהן. אי אפשר לטשטש דברים".

  

השר ראלב מג'אדלה, שמתכוון להצביע בעד ההחלטה, בניגוד לעמדת מפלגתו, אמר: "עוד לא נוצר שר שינזוף בי על עמדתי. למה מדובר במרד? הפרקליטות והמשטרה הן מעל לחוק? הן חסינות מבדיקה? אני אצביע כפי שאני מבין ויו"ר המפלגה אהוד ברק מקבל את עמדתי".

  

במהלך סוף השבוע פרצה סערה פוליטית, כאשר כל אחד מהצדדים מחריף את התבטאויותיו לקראת הכרעה. השר רמון האשים את השר אבי דיכטר כי הוא "סובל משיקול דעת פגום בצורה קיצונית". השר דיכטר אמר: "אם הממשלה תעביר את ההצעה הזו - יהיה זה ניצול לרעה של כוחם של השרים".

 

הבוקר התבטא גם שר המשפטים לשעבר, דן מרידור, בעניין הקמת הוועדה בראיון לגלי צה"ל: "ההצעה של שר המשפטים היא חמורה, גם לגופה וגם מפני שהגוף שמחליט עליה הוא גוף שלא מעט מחבריו נמצאים תחת חקירה או אישום. במקום שינהלו את המדיניות שלהם וייתנו למשטרה ולפרקליטות לנהל את החקירות, הם הופכים את העניין לזירת התגוששות בין החוקרים לנחקרים - והתוצאה מסוכנת מפני שאנחנו רוצים מערכת אכיפת חוק חופשייה ומשוחררת".

 

מרידור הוסיף כי "הדבר החמור הוא זה שיש מתקפה כוללת על מערכת שלטון החוק, מתקפה שנועדה לקצץ את סמכויות בתי המשפט, ונועדה ליצור חשש אצל אוכפי החוק בפני הנחקרים. זה דבר חמור מאוד. העובדה שלנחקר יש אפשרות ללחוץ על החוקר זה דבר חמור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יכריע. הרב עובדיה יוסף
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
הורשע. חיים רמון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים