שתף קטע נבחר

מזוז ולדור מסכמים: "המהלך היה מיותר ומזיק"

היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה מרוצים מכך שהממשלה לא קיבלה את הצעת שר המשפטים להקמת ועדת חקירה לבדיקת התנהלות גורמי האכיפה בתיק רמון, ומזכירים: "גם כך הנושא בסמכות המבקר, חבל על המהלך"

מביעים סיפוק - ומצרים על המהלך כולו. היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ופרקליט המדינה, משה לדור, הגיבו אחר הצהריים (יום א') להחלטת הממשלה שקיבלה את הצעת הפשרה - לפיה לא תוקם ועדת חקירה לבדיקת התנהלות גורמי האכיפה בתיק שבו הורשע חיים רמון במעשה מגונה, ומבקר המדינה הוא שיבדוק את הסוגיה בכללותה.

 

"אנו מביעים סיפוק מכך שלאחר הצגת עמדתנו ולאחר דיון, רוב שרי הממשלה הגיעו למסקנה שאין להיענות לבקשת שר המשפטים

שהממשלה תקים ועדת חקירה לחקירת 'התנהלות הפרקליטות והמשטרה בטיפול בתיק חיים רמון'", מסרו מזוז ולדור בהודעה שפירסמו במשותף לאחר ישיבת הממשלה.

 

היועץ המשפטי ופרקליט המדינה הדגישו את הפן הכללי בהחלטת הממשלה, ללא אזכור מפורש של תיק רמון. "ליועץ המשפטי אין ולא הייתה כל התנגדות לבדיקה של הסוגייה הכללית של האזנות סתר בחקירות פליליות על-ידי מבקר המדינה - להבדיל מהיוזמה שהממשלה תמנה ועדת חקירה בסוגיה הקונקרטית של 'התנהלות רשויות האכיפה בתיק רמון', כפי שהוצע מלכתחילה.

 

"נזכיר כי מבקר המדינה ממילא מוסמך לבדוק סוגיה זו,

והוא אכן קיים בדיקה של הנושא לפני מספר שנים, וחבל שהיה צריך להגיע לכך לאחר מהלך מיותר ומזיק", כתבו מזוז ולדור.

 

השר פרידמן ניסה גם הוא לראות את הצד החיובי של החלטת הפשרה, ואמר: "ההחלטה שהתקבלה ברוב מוחץ כנגד עמדת השר לביטחון פנים, מהווה צעד חלקי בדרך להנהגת בקרה חיצונית על מערכת אכיפת החוק. ממשלת ישראל קבעה היום שלא ניתן עוד להסתפק בביקורות פנימיות שנעשו בעבר על-ידי המשטרה, הפרקליטות, היועץ המשפטי לממשלה או מי שמונע על ידו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מזוז. סיפוק
צילום: גיל יוחנן
לדור. כללי ולא קונקרטי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים