שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: אנה אמלי
  המסע לסבאלברד נגמר בחילוץ
  הקרח סגר לחלוטין על אלון וטים בדרכם להקיף את סבאלברד בקייאקים. המאמץ הפיזי והכאבים לא הותירו להם ברירה והם נאלצו לסיים את המסע. הקרח ניצח את האדם

  זאת היתה אמורה להיות הפעם הראשונה שמישהו מקיף את קבוצת איי סבאלברד שבחוג הקוטב הצפוני, אבל גם ניסיון זה לא צלח. המסע שאמור היה להימשך כ-80 ימים הסתיים לאחר 19 ימים בלבד - כאשר חותרי הקייאק אלון אוהד ושותפו טים סטאר הזעיקו כוחות חילוץ וקטעו את ניסיון ההקפה. 

   

  ביום שלישי הסתבר כי למרות התכנון והתזמון הקפדניים, משטחי הקרח העצומים עדיין לא נמסו במידה שתאפשר לאלון ולטים לחתור את דרכם. בשלב מסוים הם מצאו את עצמם מוקפים בקרח. לא מסוגלים להמשיך ולחתור, הם החלו ללכת, מושכים את הקייאקים בידיהם, כשלפניהם שבעה קילומטרים עד ליבשה הקרובה. עד מהרה הסתבר כי הזמן הולך ואוזל, כאשר הקרח נע צפונה, בעוד השניים עושים את דרכם מזרחה. פני השטח הקשים, הקור, הרוח ומשקל הקייאקים והציוד - יותר מ-80 ק"ג כל אחד - עשו את שלהם.


  טים (מימין) ואלון לפני שנאלצו להפסיק את המסע (צילום: אנה אנדרסון)

   

  פציעת גב ישנה של אלון החלה להכאיב לו. אחרי שעה של הליכה הוא לא היה מסוגל להמשיך עוד והשניים נדרשו להגיע להחלטה: ממשיכים או מפסיקים.

  טים היה מסוגל להמשיך ולצעוד, אבל עבור אלון זה היה יותר מדי. לאחר חצי שעה של התלבטות, ובתמיכתו של טים, הוא קיבל את ההחלטה הקשה: קוראים לעזרה.

   

  השניים היו מצויידים במכשיר הטרייסר החדשני, שמופעל בטכנולוגיה לוויינית ונועד לאיתור והזעקת עזרה במצב של סכנת חיים. כאשר נפלה ההחלטה הם שקלו להפעיל את המכשיר ובכך לאותת לחדר המצב בישראל על הצורך שלהם בחילוץ. בסופו של דבר חולצו השניים על ידי מקומיים שהגיעו לסייע להם.

   

  אנה אנדרסון, בת זוגו של אלון, אמרה ל-ynet כי השניים חולצו בשלום וכי אלון עושה דרכו כעת לדנמרק.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים