שתף קטע נבחר

57% בקדימה: רה"מ לא צריך להתמודד בפריימריז

ערב חקירתו השלישית בפרשת "מעטפות הכסף", סבורים 79 אחוזים שאהוד אולמרט צריך להתפטר ולפנות את מקומו למועמד שייבחר בפריימריז בספטמבר. לפי הסקר, שנערך בקרב מדגם מייצג של מתפקדי המפלגה, אם יצליח רה"מ להפריך חלק משמעותי מהחשדות נגדו, הוא יזכה לתמיכה של 30 אחוזים, לעומת 29 אחוזים לשרת החוץ, ציפי לבני

יממה לאחר שמפלגת קדימה קבעה רשמית שהבחירות לתפקיד יו"ר המפלגה יתקיימו בין 14-18 בספטמבר, וערב חקירתו השלישית של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בפרשת "מעטפות הכסף" קובעים מתפקדי המפלגה: ראש הממשלה צריך להתפטר מתפקידו. כך עולה מסקר שמתפרסם הבוקר (יום ו') בעיתון "ידיעות אחרונות".

 

לפי הסקר שערך מכון הסקרים "דחף" בראשות מינה צמח בקרב מדגם מייצג של 508 מתפקדי קדימה, 79 אחוזים סבורים שאולמרט צריך להתפטר ולפנות את מקומו למי שייבחר בפריימריז. 17 אחוזים סבורים כי ראש הממשלה לא צריך לפנות את מקומו. בכל מקרה, סבורים 57 אחוזים מהנשאלים, אין הצדקה להתמודדותו של ראש הממשלה בפריימריז.

 

38 אחוזים סבורים שיהיה זה מוצדק אם אולמרט ישתתף בבחירות המקדימות, אולם גם במקרה זה גוברת עליו שרת החוץ, ציפי לבני. לפי הסקר, היא נהנית מ-37 אחוזי תמיכה, לעומת 18 אחוזים להם זוכה ראש הממשלה ו-22 אחוזים ליריבה הבולט, שר התחבורה, שאול מופז. המתמודדים האחרים על ראשות המפלגה, השרים אבי דיכטר ומאיר שטרית, זוכים לתמיכת 10 אחוזים ו-9 אחוזים מהנשאלים, בהתאמה.

 

אם אולמרט יחליט לא להתמודד בבחירות המקדימות לראשות המפלגה, זוכים שאר המתמודדים לנתח יחסי מהקולות. לפי הסקר, ללבני יצביעו 41 אחוזים מהנשאלים, למופז 30 אחוזים ו-12 אחוזים יתנו את קולם לדיכטר. שטרית זוכה לאחוז תמיכה זהה לזה של דיכטר.

 

ואולם, אם יצליח ראש הממשלה להפריך חלק משמעותי מהחשדות נגדו ויחליט להתמודד בפריימריז, הוא עשוי לנצח. לפי הסקר, במצב כזה יצביעו עבורו 30 אחוז מהנשאלים, לעומת 29 אחוזים שיצביעו לשרת החוץ לבני. במקרה כזה תצומצם התמיכה בשר מופז לכדי 21 אחוזים. השרים דיכטר ושטרית יקבלו 8 אחוזים כל אחד. טעות הדגימה המרבית בסקר היא 4.5 אחוזים.

 

בסקר שנערך לפני כחודש בקרב מתפקדי קדימה, סברו 60 אחוזים כי לפי שעה אולמרט לא צריך להתפטר.

52 אחוזים מהם חשבו שעל ראש הממשלה להתפטר רק אם יואשם ו-8 אחוזים קבעו שהוא כלל אינו צריך להתפטר. 38 אחוזים גרסו כי על ראש הממשלה להתפטר ללא דיחוי.

 

ראש הממשלה ייחקר הבוקר באזהרה בפעם השלישית בפרשת "מעטפות הכסף".  החקירה תימשך כשעתיים, ובמהלכה ייעמתו החוקרים את אולמרט עם עדויות שנאספו בחיקור הדין בארה"ב. מקורבי ראש הממשלה אמרו, כי "הוא מעמיד עצמו לרשות החוקרים ויענה לשאלותיהם".

 

  • הסקר המלא מתפרסם הבוקר בעיתון ידיעות אחרונות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
אולמרט.
צילום: AP
לבני ומופז. פער של כעשרה החוזים
צילום: גיל יוחנן
טלנסקי. העד המרכזי ב"מעטפות הכסף"
צילום: דודי ועקנין
מומלצים