שתף קטע נבחר

גורם איראני: נגיב מיידית בלב ישראל על תקיפה

דיבורי המלחמה הולכים ומתעצמים. עוזרו של המנהיג הרוחני, עלי חמינאי, אמר כי במקרה שישראל וארה"ב יתקפו - ארצו תכה בלבה של ישראל וב-32 בסיסים אמריקנים באזור "בטרם ישקע האבק מתקיפתן". הוא הדגיש כי כיום לצבא איראן יש יכולת צבאית גבוהה

עוזרו של המנהיג הרוחני של איראן, עלי חמינאי, אמר היום (שבת) כי אם ישראל וארה"ב יירו "כדור או טיל" על איראן, כוחותיה יתקפו את לבה של ישראל ו-32 בסיסים אמריקנים באזור. לדברי העוזר, מוג'תבה זולנור, התשובה האיראנית תגיע "בטרם ישקע האבק מתקיפתן". כך דיווחה סוכנות הידיעות האיראנית "פארס".

  

זולנור, המכהן בתפקיד בכיר בהנהגת משמרות המהפכה, אמר: "כוחותיה המזוינים של איראן

ומשמרות המהפכה נמצאים במוכנות מלאה אל מול איומי האויבים כעת, ואם האויבים חושבים לתקוף את איראן, כוחותיה המזוינים של איראן ישיבו להם בתגובה מוחצת". הדברים נאמרו בטקס בעיר משהד שבצפון-מזרח איראן.

 

הוא הדגיש בדבריו כי כיום, בניגוד לתקופת המלחמה של ארצו עם עיראק, לצבא איראן יש יכולת צבאית גבוהה יותר.

 

הדברים נאמרו בסופו של שבוע שכלל הסלמה בפעילות ובהתבטאויות מצד האיראנים - וגם מצידה של ישראל. באיראן נערך תרגיל צבאי נרחב, "הנביא הגדול 3", במהלכו שוגרו טילי קרקע-קרקע, קרקע-ים וקרקע-אוויר. האיראנים דיווחו כי מדובר בטילים בעלי "יכולות מיוחדות".

 

בסוף השבוע הכחיש צה"ל דיווחים בתקשורת העיראקית, לפיהם מטוסי חיל האוויר מקיימים זה

יותר מחודש טיסות בשמי עיראק ונוחתים במספר בסיסים של חיל האוויר האמריקני במדינה. זאת, כהכנה לביצוע תקופות באיראן. בצבא אמרו כי "לפרסומים אין כל שחר".

 

ביום חמישי שיגר שר הביטחון אהוד ברק מסר מאיים כלפי איראן ואמר: "ישראל היא המדינה החזקה ביותר באזור, והיא הוכיחה כי היא לא נרתעה בעבר מפעילות כשיש חשש לפגיעה באינטרסים החיוניים שלה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התרגיל האיראני, השבוע
צילום: AP
מומלצים