שתף קטע נבחר

טיבי: אסד החרים את אולמרט, אך לחץ את ידי

ח"כ אחמד טיבי ממשיך לעורר את זעמם של הדיפלומטים הישראלים. אחרי שהשתתף בכנס דוחא למורת רוחם של אנשי משרד החוץ, התרעמו גורמים מדיניים שפגשו בו במסדרונות הכנס בפריז. "לא יעלה על הדעת שהוא מתרועע עם המשלחת הפלסטינית", אמרו. בתגובה אמר טיבי ל-ynet: "אני מופיע כאן כאורח עצמאי"

שלושה חודשים לאחר שח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) השתתף בכנס דוחא למורת רוחם של נציגי משרד החוץ, שוב עורר חבר הכנסת את זעמם של הדיפלומטים הישראלים, לאחר שנראה מתרועע עם חברי המשלחות הערביות לוועידת פריז. טיבי, שלא מופיע בכנס כנציג רשמי של ישראל, אמר ל-ynet "אסד החרים את אולמרט, אבל לחץ את ידו של אחמד טיבי בפריז".

 

נוכחותו של טיבי בוועידת הים התיכון, שבה משתתפים יותר מארבעים מנהיגים

ועוד עשרות שרי חוץ, עוררה את זעמם של הישראלים השוהים במקום. גורמים בכירים מאוד במשלחת הישראלית אמרו: "לא יעלה על הדעת שחבר כנסת ישראלי מופיע כאן ומתרועע עם המשלחת הפלסטינית ומשלחות ערביות אחרות. הוא צריך להחליט את מי הוא מייצג".

 

גורם מדיני בכיר אמר לאחר שנתקל בטיבי במסדרון: "אין לי מושג את מי האיש הזה משרת, מדוע הוא נכנס ויוצא ומביא אישים שונים למשלחת הפלסטינית? הוא חבר כנסת ישראלי ופועל עבור הפלסטינים. זה דבר נורא בעיניי".


אולמרט מושיט יד בוועידה. ברקע: אסד מסתתר מאחורי ידו (צילום רויטרס)

 

טיבי עצמו דווקא נשמע מופתע מהביקורת. "אני מופיע כאן כאורח עצמאי של הוועידה, שהוזמן על-ידי שלטונות צרפת, אני רואה בזה כבוד. יש אתי סופרים, חברי פרלמנט ממדינות אחרות ואינטלקטואלים שלא הוזמנו כחלק ממשלחות. כך מופיע על התג שלי, חבר עצמאי. נמאס לי שמדביקים לי חברות במשלחות, איני חבר המשלחת הפלסטינית".

 

לדבריו, הוא נפגש עם נציגים ממשלחות רבות. "נפגשתי עם המשלחת הפלסטינית, נפגשתי עם הלבנונים, נפגשתי עם הקטארים, נפגשתי עם גורדון בראון מבריטניה, עם מיגל מורטינוס מספרד, עם מארק אוט מהאיחוד האירופי".

 

הוא הדגיש כי הוא מתכוון להמשיך ולהיפגש עם הנציגים הערבים בכנס. "אני נפגש עם הפלסטינים הערב, אפגש איתם גם מחר ואוסיף להיפגש איתם, לא אסכים שמישהו יצנזר את מעשיי, לא אסכים שמישהו יטיל בי דופי בגלל זה. לא ניתן למי שרוצה להצר את צעדינו ולהדביק בי חברות במשלחת הפלסטינית לעשות כן, אני עצמאי ונמצא כאן כיו"ר סיעת תע"ל בכנסת", אמר.

 

טיבי מתח ביקורת על התנהלות התקשורת. "כבר לפני שלושה חודשים פרסמתם ב-ynet על ההשתתפות שלי בוועידת דוחא. אתם מסיתים את הציבור נגדי, למרות שוועדת האתיקה לא מצאה בזה דופי", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רונן בוידק
טיבי. "אורח עצמאי"
צילום: רונן בוידק
צילום: AP
אסד. לחץ גם את ידו של סרקוזי
צילום: AP
מומלצים