שתף קטע נבחר

לבני למשפחת רגב: היה חשוב לסגור את הפרשה

שרת החוץ הגיעה לביקור תנחומים בבית משפחתו של אלדד רגב ואמרה: "בהתנהגות נכונה, המחיר ששילמנו הוא מחיר שאפשר לעמוד בו". שר הביטחון לשעבר, עמיר פרץ, הגיע אף הוא למה שהוגדר "ביקור פרטי"

"בהתנהגות נכונה, המחיר ששילמנו הוא מחיר שאפשר לעמוד בו. מאידך, מבחינת הישראליות היה חשוב להחזיר את הבנים הביתה ולהביא לסגירת הפרק הזה". כך אמרה הבוקר (יום ו') שרת החוץ, ציפי לבני, שערכה ביקור תנחומים בבית משפחתו של אלדד רגב בקריית מוצקין.

 

ושבו בנים - סיקור מיוחד

 

לבני נפגשה עם בני המשפחה האבלים, ולאחר מכן - נסעה לנחם את משפחת גולדווסר בנהריה. גם שר הביטחון בעת המלחמה, עמיר פרץ, הגיע למה שהוגדר ביקור פרטי של ניחום אבלים בבית משפחת רגב. לבית המשפחה הגיעו בשעות הבוקר שכנים, מכרים וחברים. עוד הגיעו בני משפחתו של עומר סוועאד מהיישוב ואדי סלאמה הסמוך לכרמיאל, שנחטף בהר דב בשנת 2000.


נפגשה עם האבלים, לבני. (צילום: מתי אלמליח)

 

לבני, מלווה בראש עיריית קריית מוצקין, חיים צורי, ישבה כמה דקות בבית המשפחה ואמרה לנוכחים כי שתי שאלות חשובות עלו בדיון בעסקה עם חיזבאללה: שאלת הוודאות – הסרת כל ספק בדבר מצבם של החיילים החטופים ושאלת המחיר מבחינה אסטרטגית.

 

בהתייחסה לשאלת מחיר השבת הבנים הזכירה לבני כי גם בתוך מערכת הביטחון היו הדעות

חלוקות בין הצבא לבין שאר המוסד ושב"כ. אחיו של אלדד, בני רגב, אמר כי המחיר ששולם עבור השבת אחיו אכן היה גבוה "אך צריך לזכור שמי שהוריד את הדרישות שלו הוא נסראללה".

 

"אנחנו יודעים מה היו הדרישות שלו בהתחלה ומה הוא הסכים לקבל בסופו של דבר", ציין רגב. הוא הוסיף כי נסראללה נכשל בניסיון הסחיטה שלו "מבחינה מעשית ומבחינה רגשית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. חשוב להחזיר את הבנים הביתה
צילום: מתי אלמליח
פרץ. ביקור פרטי
צילום: מתי אלמליח
מומלצים