שתף קטע נבחר

אחיו של אלדד רגב בלוויה: עצוב ובוכה, אך גאה

שעות לאחר שחברו לסיור בגבול הצפון הובא למנוחות - ליוו אלפים את רב-סמל אלדד רגב למנוחה אחרונה. אחיו, עופר, פנה אליו: "אלדד, אני עומד כאן היום עצוב, בוכה, אבל גאה. אני גאה במדינה שלי שנלחמה איתי כדי שתחזור". שר הביטחון ברק ספד: "דמעות של כאב מלוות את שובך הביתה והלב אכן כבד, אך קומתנו לא שחה". אחד מחבריו: "אלדד, הייתי רוצה לפגוש אותך לכמה שניות כדי לומר כמה התגעגענו"

שעות ספורות אחרי שרב סמל ראשון אהוד גולדווסר הובא לקבר ישראל בטקס מרגש וכואב, אלפים הגיעו בצהריים (יום ה') לבית העלמין הצבאי בחיפה כדי ללוות את חברו לנשק, רב-סמל אלדד רגב, בדרכו האחרונה. בתחילת הטקס קרא הרב הראשי לצה"ל, אביחי רונצקי, פרק תהלים, ולאחר מכן אמרו האב והאחים את תפילת הקדיש.

 

    

אחיו של אלדד, עופר רגב, נשא דברים: "אלדד, אני עומד כאן היום עצוב, בוכה, אבל גאה. אני גאה במדינה שלי שנלחמה איתי כדי שתחזור. אני גאה בכל אזרח ואזרח שהרגיש שאתה אח שלו, בדיוק כמוני. אני גאה בערבות ההדדית והאהבה

הגדולה שהרעיפו עלינו, על המשפחות, עליך, ועל אודי.

 

"אני גאה בצבא שמפקדו פוקד אותך אליו בפקודת יום. יידע כל חייל הנשלח למערכה, ותדע כל אם בישראל, כי גורל בניה -גם אם יפלו חלילה בשבי יהיו מסורים בידי מפקדים שלא יוותרו יום-יום, שעה-שעה, על הסיכוי לשחרורו".

 

האח אייל רגב, שבימי ההמתנה הארוכים שימש כאחד מדובריה המרכזיים של המשפחה, הסתפק בדברים קצרים וממצים. הוא ציטט דברים שכתב אלדד ביום הזיכרון לחללי צה"ל 2006, חודשיים ו-12 ימים לפני החטיפה, לפני מותו: "ואולי יש נחמה בקצה של הקצה, יש תקווה שטוב יקרה, יש זיכרון ויש אמונה שמותכם הוא לא לשווא. גיבורי התהילה במותם ציוו לנו חיי שלום". כשסיים את הציטוט אמר: "אלדד שלי, יהי זכרך ברוך".

 

ברק: "מסע כואב של שנתיים"

שר הביטחון, אהוד ברק, עלה לומר דברי פרידה בשם הממשלה. "מסע כואב של שנתיים, מסע של חוסר ודאות הגיע אל קיצו, ואתם נותרתם עם זיכרון ויגון שאינם נגמרים", פתח השר. "לא כך קיווינו לממש את התפילה 'ושבו בנים לגבולם'. חלמנו כולנו לחבק את אודי ואלדד. רצינו לראות את משפחות גולדווסר ורגב עם חיוך על השפתיים, אך לא כך קרה. דמעות של כאב מלוות את שובם הביתה והלב אכן כבד, אך קומתנו לא שחה".


האב, צבי, והאחים אומרים קדיש (צילום: חגי אהרון)

 

ברק פנה לבני משפחת רגב ואמר: "לעולם לא תדעו כמה אנו גאים בכם, ואנו ואיתכם כיום - מדינה שלמה, גאה והלומת צער". הוא הודה למשפחת הרן, ולאחר מכן גם פנה לקבר, ואמר: "אני מצדיע לך היום אלדד, נוח על משכבך בשלום".

 

סגן אלוף בני עזרן, המג"ד של רגב, אמר מעל הקבר: "אני ניצב כאן גם כאזרח להיפרד מאלדד, שהוא חבר לדרך ידיד ורע. כמפקד, אני יכול לספר שאלדד נקרא להגן על גבולה הצפוני של המדינה והיה מוכן לכל משימה שיטילו עליו. שנתיים עברו מאז נפגשנו על מדים, ובכל מפגש חסרונך מורגש".


מביאים את אלדד למנוחה אחרונה (צילום: חגי אהרון) 

 

שאול פלד, חברו של אלדד מהפלוגה, פנה אליו: "חברי הטוב, רציתי לומר לך מספר מילות פרידה. כמו שאני מכיר אותך, בטח היית נבוך מכמות האנשים שעזרו בקמפיין הענק להחזרתך הביתה. כולנו עומדים פה היום מלאי געגועים ועצב, אך גם שמחים שאתה כאן איתנו בבית... הלוואי שהייתי יכול לראות אותך רק לכמה שניות כדי לומר לך כמה התגעגענו".

 

הרב עמאר: "שריפה של כל עם ישראל"

הרב הראשי לישראל, שלמה עמאר, ספד לאלדד ואמר כי "זו לא רק שריפה של המשפחה ושל ההורים והאחים, ולא רק של החברים - זו שריפה של כל בית ישראל. זהו כאב צורם, כאב על אובדן אדם יקר, אדם שהלך בתום וביושר להגן על עמו ועל

מולדתו". הרב ציין כי מעלתם של ההרוגים על קידוש השם "אין גבוהה ממנה" ולכן אין בלבו ספק כי "שני החיילים נמצאים כעת ליד כיסא הכבוד".

 

בין המשתתפים בלוויה: אביה של קרנית גולדווסר עמרי אבני, הוריו של החייל החטוף גלעד שליט נועם ואביבה, שקודם לכן השתתפו גם בטקס הלוויה של אודי גולדווסר. כן הגיעו עופר דקל, שליחו המיוחד של ראש הממשלה לעסקה, שר הביטחון ברק, השרה רוחמה אברהם בלילא וראש עיריית חיפה יונה יהב. בקהל היו גם בני משפחתו של עדי אביטן, שנחטף ונהרג בהר דב בשנת 2000 ובני משפחתו של החייל הנעדר מג'די חלבי מדליית אל-כרמל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טקס הלוויה
צילום: חגי אהרון
אביבה ונועם שליט בבית העלמין
צילום: חגי אהרון
אלדד רגב. מנוחה אחרונה
צילום: רויטרס
מומלצים