שתף קטע נבחר

הרמטכ"ל: מביט קדימה לגלעד שליט ולרון ארד

רב-אלוף גבי אשכנזי הגיע לבית משפחת רגב בקריית מוצקין ולאחר מכן לבית אמה של קרנית גולדווסר. "אודי ואלדד ימשיכו להיות החיילים שלנו", אמר בצאתו מבית משפחת רגב והוסיף: "כעת אנו מפנים מבט לשאר השבויים והנעדרים"

הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, ערך ניחום אבלים בשעות הצהריים (שישי) בבית משפחת רגב בקריית מוצקין. מיד לאחר מכן הגיע לבית אמה של קרנית גולדווסר בנהריה, שם יושבים בני המשפחה שבעה. הוא התחבק ממושכות עם חברי המשפחה, ואז ישב עימם לשיחה פרטית.

 

ושבו בנים - סיקור מיוחד

 

בצאתו מהבית אמר הרמטכ"ל כי הוא מלא התפעלות והערכה מהאופן שבו נושאים בני המשפחה את כאבם. הוא הוסיף כי ימשיך לעמוד בקשר עם המשפחות גם בעתיד. "מצד אחד יש תחושה של סגירת מעגל כי הצלחנו להביא את הבנים לקבורה בישראל, מאידך יש כאב גדול", אמר אשכנזי.

 

עוד ציין הרמטכ"ל כי "אודי ואלדד ימשיכו להיות חיילים שלנו, ומשפחותיהם הם כעת חלק ממשפחת השכול של צה"ל. אנחנו ממשיכים עם המבט קדימה גם בנושא גלעד שליט ורון ארד, וכך גם עם שאר השבויים והנעדרים".

 

לבני: שילמנו מחיר שאפשר לעמוד בו

שורה של פוליטיקאים ואישי ציבור ביקרו היום את שתי המשפחות האבלות כדי להשתתף בצערן. שרת החוץ, ציפי לבני, ביקרה אף היא בבית משפחת רגב ואמרה כי "בהתנהגות נכונה, המחיר ששילמנו הוא מחיר שאפשר לעמוד בו. מאידך, מבחינת הישראליות היה חשוב להחזיר את הבנים הביתה ולהביא לסגירת הפרק הזה".

 

לבני נפגשה עם בני המשפחה האבלים, ולאחר מכן - נסעה לנחם את משפחת גולדווסר בנהריה. גם שר הביטחון בעת המלחמה, עמיר פרץ, הגיע למה שהוגדר ביקור פרטי של ניחום אבלים בבית משפחת רגב. לבית המשפחה הגיעו בשעות הבוקר שכנים, מכרים וחברים. עוד הגיעו בני משפחתו של עומר סוועאד מהיישוב ואדי סלאמה הסמוך לכרמיאל, שנחטף בהר דב בשנת 2000.

 

בהתייחסה לשאלת מחיר השבת הבנים הזכירה לבני כי גם בתוך מערכת הביטחון היו הדעות חלוקות בין הצבא לבין שאר המוסד ושב"כ. אחיו של

אלדד, בני רגב, אמר כי המחיר ששולם עבור השבת אחיו אכן היה גבוה "אך צריך לזכור שמי שהוריד את הדרישות שלו הוא נסראללה".

 

"אנחנו יודעים מה היו הדרישות שלו בהתחלה ומה הוא הסכים לקבל בסופו של דבר", ציין רגב. הוא הוסיף כי נסראללה נכשל בניסיון הסחיטה שלו "מבחינה מעשית ומבחינה רגשית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משפחת השכול. אשכנזי
צילום: חגי אהרון
פרק סגור. לבני
צילום: מתי אלמליח
מומלצים