שתף קטע נבחר

"עם א' הראשונה בתיק - באומהורן היתה זוכה"

העברת תיק קצב למחוז מרכז עוררה סערה בפרקליטות. "אם א' מבית הנשיא הייתה מצורפת לכתב האישום, באומהורן היתה הולכת על התיק בכל הכוח - וגם מנצחת", אמרו שם. "העוצמה של התיק היא בריבוי המתלוננות". פרקליטי קצב: "האמת שנחשפה לגבי א' מבית הנשיא תיחשף גם לגבי א' ממשרד התיירות"

גורמים בפרקליטות תוקפים את ההתנהלות שהובילה לפרישתה של עורכת הדין אירית באומהורן, מי שהייתה אמונה על עבירות המין של הנשיא לשעבר, משה קצב. בעקבות פרישתה מהעיסוק בתיק הודיע אתמול (ה') היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, כי ההחלטה על האישומים מתעכבת.

 

"העוצמה של התיק היא ללא שום ספק בריבוי המתלוננות", אמרו בפרקליטות. "זה מצביע על דפוס עבודה ועל נוהל דומה שהפגין קצב כלפי נשים מסוימות. באומהורן הובילה לכל אורך התיק את הקו לפיו יש לצרף את עדותה של א' מבית הנשיא לא' ממשרד התיירות, והיא זו שאחראית על גיבוש טיוטת כתב האישום לפני כשנה וחצי. היא נלחמה על כך לבדה, וכשהבינה שזה לא יקרה החליטה לפרוש". 

 

הגורמים בפרקליטות ציינו כי, ככל הנראה, באומהורן לא רצתה ללכת לתיק שבו היא לא מאמינה שסיכוייה לזכות גבוהים.

 

"אם א' מבית הנשיא הייתה מצורפת לכתב האישום, באומהורן הייתה נשארת והולכת על התיק בכל הכוח - וגם זוכה בו", טען גורם נוסף בפרקליטות. 

 

לדבריו, חילוקי הדעות עם הגורמים השונים בפרקליטות, ובראשם מזוז, הביאו לעזיבת באומהורן ולהעברת התיק: "אין ספק שההתנהלות בתיק שברה אותה והוציאה לה את כל הרוח מהמפרשים. היא השקיעה בתיק הזה עבודה מאוד קשה והיתה זו שלאורך כל הדרך רצתה להכליל את א' הראשונה בכתב האישום. כשזה לא קרה - נגרם לה מפח נפש".

 

צוות הפרקליטים של קצב אמר היום בתגובה להעברת התיק כי "ההחלטה להתעמק בחומר החקירה חשובה, מתוך ידיעה ברורה שהגשת כתב אישום תעמיד במבוכה את מערכת אכיפת החוק, לנוכח היעדר ראיות ועובדות לטענות שהושמעו בעבר. כפי שנחשפה האמת ביחס לא' מבית הנשיא, כך תיחשף ביחס לא' ממשרד התיירות על ידי ראיות שיוכיחו ללא ספק את חפותו של משה קצב".

 

התיק עובר מחוז

בהודעה שמסר בצהריים משרד המשפטים נמסר כי בדיונים שהתקיימו אצל היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ואצל פרקליט המדינה, משה לדור, הוחלט כי הטיפול בתיק יועבר כעת לפרקליטות מחוז מרכז, לידי עו"ד רונית עמיאל. זאת, לאחר שכבר בשלבים הראשונים של התיק אמרה באומהורן שיש להגיש כתב אישום נגד קצב במתכונת המלאה, הכוללת אישומים גם בנוגע לא' מבית הנשיא וגם לגבי א' ממשרד התיירות.

 

עוד טענו במשרד המשפטים כי "בשלב הנוכחי יש צורך להשלים כמה פעולות חקירה נוספות ולגבש

עמדה והחלטה סופית".  

 

מהמשטרה נמסר בתגובה כי "החקירה בעניינו של קצב הסתיימה, ותיק החקירה הועבר לפרקליטות לפני כשנה וחצי. מאז, לא נתקבלו כל פניות מהפרקליטות לביצוע השלמות חקירה בתיק וזאת למעט השלמות טכניות שכבר בוצעו. מבחינת המשטרה החקירה מוצתה עד תום".

 

סיבה נוספת לעיכוב בהגשת כתב האישום הוא הצורך של לדור - שנכנס לתפקידו בדצמבר 2007 - להתעמק בסוגיה.


פורסם לראשונה 25/07/2008 00:14

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קצב. הארכה
צילום: צפריר אביוב
באומהורן. פרשה
צילום: עמית שאבי
א' לא בכתב האישום
צילום: ניב קלדרון
מומלצים