שתף קטע נבחר

בלחץ החרדים: הרב שרלו לא ינאם בכינוס

הרב יובל שרלו, החבר בוועדת סל התרופות, הוזמן להרצות בכינוס שיתקיים היום בבית החולים "מעייני הישועה", אולם ל-ynet נודע כי בעקבות לחץ חרדי בוטלה הרצאתו בהתראה קצרה על ידי הנהלת המקום. אחד המארגנים: "זו היה גועל נפש. ממש בושה וחרפה. שנאת חינם בתשעת הימים"

תשעת הימים נכנסו ומלחמות היהודים מתחדשות: חבר ועדת סל התרופות, הרב יובל שרלו, קיבל הבוקר הודעה על ביטול הרצאה שאמור היה לשאת אחר הצהריים (א') בבית החולים "מעייני הישועה" בבני ברק. שרלו, שהתבקש לדבר בכינוס שמתקיים בבית החולים על שיקוליו בבחירת תרופות כרב וכחבר דתי יחיד בוועדה, התבשר על ביטול ההרצאה בהתראה קצרה ביותר, ול-ynet נודע כי ההחלטה נפלה בעקבות לחץ כבר שהפעילו החרדים על הנהלת "מעייני הישועה" נגד השתתפותו באירוע.

  

הרב שרלו הוזמן לכינוס שקיים ארגון "חברים לרפואה", המתווך בין אזרחים המחזיקים בבתיהם תרופות מצילות חיים לחולים מעוטים יכולת הזקוקים להן. אלא שגורמים חרדים לא אהבו את האכסניה שמעניק בית החולים לאירוע בהשתתפות הרב, ודרשו מההנהלה החרדית למנוע את הרצאתו. בעקבות כך הודיעו מנהלי המקום למארגנים כי קיום הכינוס מותנה בביטול השתתפותו של שרלו, וב"חברים לרפואה" נאלצו להיכנע לדרישה, שעות ספורות לפני פתיחת האירוע. 

 

"ממש שנאת חינם"

גורם בארגון הגדיר את התקרית בשיחה עם ynet "בושה וחרפה" ואמר: "זה היה גועל נפש. ממש שנאת חינם בערב תשעה באב". לדבריו, הרב שרלו לא הוזמן למסור שיעור או כל הרצאה אחרת כרב, אלא רק לשתף את הקהל בשיקוליו כחבר ועדת סל התרופות. "אני לא יודע מה בדיוק הקפיץ את החרדים", אמר הגורם, "אני יכול רק להמליץ להם ללמוד קצת הליכות מהרב שרלו עצמו, שברוב ענוותו פשוט אמר שלא יבוא למקום בו איננו רצוי במקום להרים קול מחאה, כמתבקש".

  

בכינוס שיתקיים היום יציג ארגון "חברים לרפואה" מחקר שערך מכון "מאגר מוחות", המצביע על תרופות מצילות חיים בשווי מיליוני שקלים הנמצאות בבתים פרטיים שלא לצורך, כשמנגד ישנם חולים מעוטי יכולת הזקוקים להן. בארגון יבקשו לעורר את המודעות בקרב מפעילי הגמ"חים החרדים השונים לתופעה. בין המשתתפים באירוע: מנהל בית החולים "מעייני הישועה" פרופ' מוטי רביד, יו"ר הנהלת קופת החולים מאוחדת הרב ירחמיאל בויאר, שר הבריאות לשעבר נסים דהן, רב העיר מודיעין הרב דוד לאו ומנהל מכון "מאגר מוחות" פרופ' יצחק כץ.

  

ארגון "חברים לרפואה" והרב יובל שרלו סירבו להגיב לידיעה. מהנהלת בית החולים "מעייני הישועה" נמסר: "בית החולים סיפק לארגון 'חברים לרפואה' את אולם האירועים לאירוע פרטי ומעבר לכך בית החולים אינו מתערב".

 

בהכנת הידיעה השתתפה נטע סלע

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב יובל שרלו. הרצאתך מבוטלת
צילום: משולם לוי
מומלצים