שתף קטע נבחר

ההורים: שנת הלימודים לא תיפתח בלי אבטחה

פחות מחודש לפני פתיחת שנת הלימודים הולכים ומתרבים איומי ההשבתה. לאחר שראשי הערים החליטו לא לפתוח את שנת הלימודים בגלל קיצוץ בתקציב, אומרים בהנהגת ההורים הארצית כי לא ישלחו את הילדים לגני הילדים ולמוסדות החינוך שאין בהם אבטחה

גוברים הקולות להשבתת שנת הלימודים תשס"ט, כל גוף וסיבותיו שלו. הנהגת ההורים הארצית הודיעה אמש (יום ג') כי היא מתנגדת להשבתת מערכת החינוך, עליה הכריזו ראשי הרשויות המקומיות. עם זאת, מאיימים ההורים שלא לפתוח את שנת הלימודים בגני ילדים ובמוסדות חינוך נוספים שאין בהם אבטחה, מפני שמשרד החינוך לא אישר תקציב של 15 מיליון שקלים למימון השמירה.

 

כמדי שנה בחודש אוגוסט עולים האיומים על השבתת שנת הלימודים. הפעם היו אלו ראשי הערים, שבכינוס חירום של "פורום ה-15", החליטו על השבתת הלימודים - וניתוק מגע עם משרד החינוך. הרקע: קיצוץ של 280 מיליון שקל, "שיחייב את הערים להשלים את החסר דרך תשלומי ארנונה גבוהים יותר".

 

בהנהגת ההורים אומרים כי הם מוחים על השימוש בילדים להשגת מטרות. יו"ר ההנהגה, אתי בנימין, אמרה כי "אנו מתנגדים לשביתה ובכל שימוש בילדים להשגת מטרות. הילדים שלנו מבריקים והמערכת היא זו שמכשילה אותם".

 

עם זאת, מציבים בהנהגת ההורים הארצית איום משלהם, לפיו הם לא יאפשרו את פתיחת שנת הלימודים בגני הילדים ובמוסדות החינוך. "בוועדת מוסדות חינוך עליונה נלמד כי משרד החינוך טרם העביר התחייבות תקציבית על סך 15 מיליון שקלים למשרד לביטחון פנים, לצורך המשך מימון פרוייקט הסוכנות היהודית - אבטחת גני ילדים", כתבה בנימין לשרת החינוך, יולי תמיר, ולשר לביטחון פנים, אבי דיכטר.

 

בנימין כתבה עוד לשרים כי יש עוד כמה שבועות כדי למנוע את ההשבתה בגלל מחסור באבטחה. "אנו בתחילתו של חודש אוגוסט, עובדה המשאירה בידי הרשויות והמשטרה טווח מאוד מצומצם לגיוס מאבטחים והכשרתם, דבר שבשגרה הינו פרויקט בעייתי עקב השכר הנמוך", היא כתבה. "אם לא יועבר האישור התקציבי למשרד לביטחון פנים בימים הקרובים תאלץ הנהגת ההורים הארצית להשבית את אותם מוסדות חינוך וגני ילדים אשר לא יוצבו בהם מאבטחים ב-1 בספטמבר".

 

תגובת משרד החינוך טרם התקבלה.


פורסם לראשונה 05/08/2008 23:18

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההורים רוצים אבטחה. ארכיון
צילום: צביקה טישלר
מומלצים