שתף קטע נבחר

השלטון המקומי: "יקוצצו מאות מיליונים בחינוך"

במרכז השלטון המקומי זועמים על הממשלה, שמתכוונת לטענתם לקצץ 280 מיליון שקל מתקציבי שנת הלימודים הבאה. סכנת פיטורים מרחפת מעל 4,500 עובדי המערכת ואין תקציב ליישום מלא של "אופק חדש". עדי אלדר: "אין ממלכה בישראל ומה שעוד נותר מביא להרס מערכת החינוך". משרד החינוך: "נקצץ יותר בערים מבוססות ופחות בחלשות. אנחנו קוראים לפתוח את השנה כסדרה"

כמו בטקס שחוזר על עצמו כמעט מדי שנה - שוב איומים על תקציבי מוסדות החינוך בשנת הלימודים הקרובה. יו"ר מרכז השלטון המקומי, עדי אלדר, טוען כי שרת החינוך יולי תמיר עדכנה אותו על כוונה לקצץ 280 מיליון שקל מתקציבי החינוך של הרשויות המקומיות לשנת הלימודים הקרובה.

 

לעיון במסמך המפרט את הקיצוץ - לחצו כאן .

  

משמעות הקיצוץ המתוכנן היא סכנת פיטורים שמרחפת מעל ראשיהם של כ-4,500 שרתים, מזכירות ועובדי מנהלה. אלדר טען בתגובה לעדכון כי "הממשלה המתפרקת הורסת את מערכת החינוך בישראל".

 

המידע אודות הקיצוץ הנרחב נמסר אתמול, בפגישה בין תמיר ואלדר. סכום הקיצוץ מורכב  מ-85 מיליון שקל שיקוצצו מתקציבי החינוך של הרשויות המקומיות עד לחודש ינואר 2009; סך של 170 מיליון שקל נוספים ב-2009; וכ-24 מיליון שקל - סכום הנועד ליישום רפורמת 'אופק חדש' - שלא יועבר לרשויות. בסך הכול מדובר בכ-280 מיליון שקל.

 

"אין ממלכה בישראל"

יו"ר מרכז השלטון המקומי אמר לשרת החינוך כי ראשי הרשויות לא יקבלו את גזירות הקיצוץ בשום אופן. "אין ממלכה בישראל ומה שעוד נותר מביא להרס מערכת החינוך. הממשלה יוזמת רפורמה חדשה, מתפארת בה בפרסומות בכלי התקשורת אבל אין לה תקציבים לממן אותה? היכן נשמע דבר הזוי כזה", תהה אלדר.

 

במרכז השלטון המקומי טוענים כי כבר היום מממנים תושבי הרשויות את משרד החינוך בהיקף של 3 מיליארד שקל בשנה.

"אין בכוונתנו להעמיק את המימון הזה ב-280 מיליון שקל נוספים", אמר אלדר, שכבר עדכן בדבר את פורום 15 הערים הגדולות. אלה הבטיחו להודיע על צעדיהם בנושא בקרוב.

 

בתגובה לטענות נמסר ממשרד החינוך: "מדובר בקיצוץ של 85 מיליון שקלים מתקציב השלטון המקומי לשנה הנוכחית. הקיצוץ יהיה דיפרניציאלי - לפי אשכולות. כלומר, הקיצוץ העיקרי הוא ברשויות החזקות ולא בחלשות - שם ייערך קיצוץ של 1% בלבד, כדי לא לפגוע בהן, בצורה מאוזנת".

 

"הקיצוץ בא לידי ביטוי בהקטנת השתתפות משרד החינוך במימון עובדי השלטון המקומי. משרד החינוך קורא למרכז השלטון המקומי לפתוח את שנת הלימודים כסדרה". עוד אומרים במשרד החינוך כי לא מדובר בקיצוץ שנועד לממן את רפורמת "אופק חדש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמיר. קיצוץ ענק
צילום: ירון ברנר
צילום: ירון ברנר
אלדר. הממשלה הורסת
צילום: ירון ברנר
מומלצים