שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

צדוק יחזקאלי הועבר ל"הדסה" במצב קשה

העיתונאי צדוק יחזקאלי, שנפצע בגאורגיה, הועבר לבית החולים הדסה עין כרם. יחזקאלי אושפז ביחידת הטראומה, כשהוא מורדם ומונשם. מצבו מוגדר קשה, אך יציב. "העדפנו לטפל בו בישראל, בשל העומס בבית החולם בטביליסי", אמר מנהל המחלקה הכירורגית. דודתו: "ברגע שהוא יתעורר - הוא יחזור לעבודה"

מגאורגיה - לטיפול בירושלים. שליח "ידיעות אחרונות", צדוק יחזקאלי, שנפצע בקרבות בגאורגיה, נחת הבוקר (יום ד') בנתב"ג והועבר להמשך טיפול רפואי בבית החולים "הדסה" עין כרם בירושלים. בשדה התעופה המתין לו אמבולנס שהוביל אותו, בליווי הצוות הרפואי שהוטס אמש במיוחד לטפל בו בבית החולים בטביליסי. המטוס הרפואי שנשלח לצורך העניין אורגן על-ידי "ידיעות אחרונות", בשיתוף משרד החוץ.

 

מיד כשהגיע לבית החולים בבירה הועבר יחזקאלי ליחידת הטראומה. הוא מונשם ומורדם, והרופאים מסרו כי מצבו מוגדר "קשה, אך יציב". לא נשקפת סכנה לחייו.


יחזקאלי מובל לבית החולים הדסה בירושלים (צילום: גיל יוחנן)

 

פרופ' אבי ריבקינד, מנהל המחלקה לכירורגיה כללית ביחידת הטראומה: "צדוק הגיע לאחר שעבר שני ניתוחים בטיבילסי. הכירורגיים בגאורגיה עשו עבודה טובה מאוד, ושיתפו פעולה בצורה מלאה עם העברתו לארץ.

  

"הוא נפגע בבית החזה השמאלי מכדור שעבר לחלל הבטן דרך הסרעפת. בנוסף, הוא נפגע בגפיים. מכיוון שאין כרגע ניתוח דחוף שהוא צריך לעבור, העדפנו לטפל בו בארץ. כאן הוא יעבור בדיקות שלא ניתן לבצע בטביליסי. מעבר לכך, בבית החולים בטביליסי יש מקום ל-200 איש, אבל כרגע נמצאים שם 500". לדברי פרופ' ריבקינד, לאחר שמצבו של יחזקאלי יתייצב, יחליטו בבית החולים על הצורך בביצוע ניתוחים נוספים.

 

אביגיל, דודתו של צדוק יחזקאלי: "אני מקווה שהכל יהיה בסדר, עוד לא ראינו אותו. עובר עכשיו הרבה על המשפחה, אנחנו פשוט בשוק. לא עצמתי עין כל הלילה". לשאלה האם היא ממליצה לאחיינה להחליף מקצוע, ענתה: "בחיים הוא לא ישנה מקצוע, ברגע שהוא יתעורר הוא יילך ישר לעבודה".

  

מלחמה בקווקז - דיווחים אחרונים:

 

יחזקאלי נפצע אתמול, במרכז העיר גורי. בשעת צהריים הוא שהה במשימת סיקור בעיר הסמוכה לגבול דרום אוסטיה, שסבלה מהפגזות רוסיות במהלך ימי הלחימה. בכיכר העיר נוצרה התקהלות של אזרחים מקומיים ועיתונאים מהעולם סביב זירת תאונת דרכים קלה. לפתע נשמע פיצוץ חזק ובודד של מרגמה וכמה מהנוכחים נפגעו. הצלם ההולנדי סטן סטורימנס נהרג במקום, ואילו יחזקאלי ושלושה אזרחים גאורגים נפצעו קשה. הם פונו בידי עמיתיהם העיתונאים וכוחות רפואה מקומיים לבית החולים בטביליסי.


יחזקאלי והצוות הרפואי, לאחר הנחיתה (צילום: הדר א.)

 

יחזקאלי סובל מרסיס שחדר לכתפו, וגרם לפגיעות בחזהו ובאיברים פנימיים, וכן לדימום רב.

שליח "ידיעות אחרונות" נחום ברנע, ששהה לצד מיטתו בבית החולים בטביליסי, דיווח שיחזקאלי איבד מספר ליטרים של דם, ונותח במשך כמה שעות.

 

אחרי שעבר שני ניתוחים בבית החולים ואחרי שהגיע אליו צוות רפואי מיוחד שהוטס לשם כך מישראל - השתפר מעט מצבו והוחלט כי ניתן להטיסו בחזרה לארץ. בטיסה חזרה ארצה ליוו אותו ראש מערך הכירורגיה והחירום בבית החולים הדסה עין כרם, פרופסור אבי ריבקינד, וד"ר מיכה שמיר, רופא בכיר ומומחה לחילוץ מוטס.

 

בהכנת הידיעה השתתף רונן מדזיני
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האלונקה לצד המטוס
צילום: הדר. א
יחזקאלי. מטופל בהדסה
פרופסור אבי ריבקינד
צילום: גיל יוחנן
מומלצים