שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  האקדמיה לקולנוע נגד מקרטני

  טקס הענקת פרסי אופיר מתוכנן להיערך ב-25 בספטמבר, בדיוק אותו היום בו יופיע פול מקרטני מול עשרות אלפים בפארק הירקון. בינתיים, באקדמיה נחושים שלא לשנות את מועד הטקס

  ספק אם באקדמיה הישראלית לקולנוע רקמו בחלומות הבלהה שלהם תרחיש נורא כמו זה. חודשים ארוכים עובדים באקדמיה על הכנת אירוע הדגל של השנה – טקס חלוקת פרסי אופיר לקולנוע – והנה בא להם אחד, פול מקרטני, ומחרב שמחות: הופעתו תיערך ב-25 בספטמבר, אותו היום בו ייערך הטקס.

   

  עושה הרושם שלא מעט מאלה שכבר יגיעו השנה לטקס לכבד את המעמד ואת עצמם, יהיו עסוקים בעיקר בלהגניב מבטים חסרי מנוחה לכיוון השעון ולתהות האם קולנוע זו סיבה מספיק טובה להפסיד את ההופעה היחידה בארץ של מי שנחשב לסגנו המופלא של אלוהים.


  מקרטני.  (צילום: Gettyimages)

   

  בתיאטרון תמונע הודיעו כבר על ביטול מופע המחווה רב המשתתפים לזמר אליוט סמית שתוכנן לאותו הערב עם נינט טייב, עידו מוסרי, בן ארצי, יונתן כנען ועוד. גם במועדון הבארבי בתל אביב ביטלה להקת "מרסדס בנד" מופע ששובץ מזה זמן. מקרטני, מה לעשות, דוחה מחוות ומופעים שהם לא השם המפורש. או כך לפחות עושה הרושם שתנהג סצנת המוזיקה הישראלית.

   

  באקדמיה לקולנוע נחושים להישאר נאמנים לתוכנית המקורית. "מהרגע שהתפרסמה הידיעה על המופע של פול מקרטני, כל העולם ואשתו מתקשרים", אומרת ל-ynet מנכ"לית האקדמיה אילנה שרון. "מה לעשות שפול מקרטני לא תאם אתנו את תאריך הגעתו מראש. נראה שניאלץ לחלוק איתו את הערב. מי שיילך אליו - שייהנה, ומי שיבוא אלינו, נשמח מאד לארח אותו. זה לא בהכרח אותו הקהל ואנחנו מעריכים שזה לא יפגע בטקס".

   

  באקדמיה מסתמכים בין היתר על הספקולציות שפורסמו בימים האחרונים על מחירי הכרטיסים הגבוהים. לא שזה עמד אי פעם בין מעריצים שרופים או סתם חובבי מוזיקה למושא הערצתם, אבל ניחא. כך או כך, אומרת שרון: "אין לי מושג מה יהיה, זו פעם ראשונה שאנחנו נתקלים במצב שכזה. בכל מקרה, גם אם היינו רוצים, לא היינו יכולים לעשות דבר בנידון. התאריך נסגר מראש מול האולם ששכרנו ומול ערוץ 10. יש לנו גם מחויבות כלפי תחרות האוסקר האמריקנית. הסרט הישראלי הנבחר צריך להגיע בזמן להוליווד וזה אומר עד סוף החודש, כך שאין לנו מרחב תמרון. בכל מקרה אני חושבת שלא ראוי להזיז את התאריך. אנחנו מאד שמחים שפול מקרטני בא ומבינים לליבותיהם של אלה שיבחרו בו, אבל אני משוכנעת שמי שיש לו עניין בטקס האקדמיה יגיע ולא יצטער".

   

  מדוברות ערוץ 10 נמסר בתגובה: "מועד השידור יישאר כמות שהוא. אין לנו כוונה להזיז אותו למועד אחר. טקס פרסי האקדמיה לקולנוע ע"ש שייקה אופיר הוא חגיגה של תעשיית הקולנוע הישראלית. כמו כן אנו מברכים על הגעתו של פול מקרטני לישראל".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מקרטני. יגנוב את ההצגה?
  צילום: Getty Images Imagebank
  נינט. כבר נערכת
  צילום: יואב וייס
  לאתר ההטבות
  מומלצים