שתף קטע נבחר

אשקלון: ילד תקף מינית, ההורים פתחו בשביתה

הורי תלמידים בבית ספר יסודי באשקלון החליטו שלא לקיים מחר את הלימודים כסדרם, במחאה על החלטה להשאיר במוסד החינוכי תלמיד שתקף מינית. בני כיתתו של הילד לא יגיעו מחר ליום הלימודים הראשון, ויתאספו במקום אחר - תחת השגחת ההורים

הורי בית ספר יסודי באשקלון מתכוונים לערוך את יום הלימודים הראשון של אחת הכיתות מחוץ לכותלי בית הספר, בהשגחת ההורים עצמם - זאת במחאה על כך שתלמיד כבן שש, שלדבריהם ביצע בעבר מעשים מגונים חמורים בחבריו לספסל הלימודים נשאר בכיתה. לטענת ההורים לא מדובר במקרה יחיד. הפרשה פורסמה בעבר ב-ynet.   

 

הפגנות ושביתות: הילדים שלא יחזרו מחר לכיתה

 

מאז הפרסום גועשות הרוחות באותו בית ספר. הצוות החינוכי החליט כי הילד יועבר לכיתה אחרת - מהלך שלא מקובל על הורי התלמידים. "בתחילה חשבנו שמדובר במקרה או שניים, אבל מאז הצטברו לא מעט עדויות בידנו והגענו ל-16 מקרים שבהם ילדים וילדות נפלו קורבן למעשיו של הילד",

אומרת אחת האמהות. "בנות סיפרו שהוא הפשיל להן את התחתונים, ובילדים אחרים הוא ביצע מעשים מגונים שקשה לנו כהורים אפילו להעלות אותם על הדעת".

 

הערב התכנסו ההורים של שכבת כיתת הלימוד המדוברת כדי להחליט על המשך המאבק. מנהל אגף החינוך בעיר, משה ינאי, אמר להורים כי לילד המדובר תוצמד סייעת במהלך השנה, אך זאת רק אם ההורים לא ישביתו מחר את הלימודים ויקיימו אותם כסדרם, בבית הספר.

 

ההורים, כך נראה, לא התרשמו והחליטו שתלמידי הכיתה יגיעו מחר למתקן "אגדות" באשקלון, ושם ישהו במהלך יום הלימודים, בהשגחת ההורים.

 

יו"ר וועד ההורים היישובי, ינון ג'יבלי, אמר כי הוועד הגיע להסכמה עם הרשויות כי "בית הספר ייפתח כשמנהל השירות הפסיכולוגי באשקלון, ד"ר שלמה אגמון, ילווה את יום הלימודים הראשון, ובמיוחד בכיתה המדוברת". אלא שהפיתרון הזה לא סיפק את ההורים המודאגים.

 

"לצערנו הרב, ועד ההורים שהיה איתנו במאבק השתפן והחליט לסגת מהרעיון להשבית את בית הספר, כפי שתכננו", אמרה אחת האמהות. "אנו לא מוכנים ללמוד עם אותו ילד לכן מחר לא נקיים לימודים בכיתה המדוברת". במקביל, ההורים מתכוונים לשגר מכתב לעיריית אשקלון ובו דרישה להעביר את הכיתה - כיחידה אחת שלמה - לבית ספר אחר.

 

"סקרנות של ילדים"

מנגד, בני משפחתו של הילד טוענים כי נגרם לו עוול: "הוא עצמו נפל קורבן למעשה מגונה באותו בית ספר על ידי ילד אחר. אנו שוחחנו עם ההורים של הילד ההוא ופתרנו זאת. הרי מדובר בסקרנות טבעית של ילדים וצריך לשמור על פרופורציות".

 

"אנו פונים להורים, אנו מבינים את דאגתם ופעולותיהם אבל אנו סומכים על המערכות השונות שמטפלות בכל העניין וגם בילד שיעשו את עבודתם נאמנה.

אנו רוצים לומר שכאשר הגיע הילד שלנו באחד הימים וסיפר בכאב כיצד ביצעו בו מעשים מגונים, איך גרמו לו להוריד את מכנסיו, ותיאר באופן נורא ומזעזע את מה שקרה - גם אנו יכולנו לנהוג כמותם אבל בחרנו לדבר עם הורה הילד ועם הנהלת בית הספר ולסגור את העניין. לדברי ההורים, הם נדהמו מהמתקפה על ילדם.

 

בעיריית אשקלון אמרו בתגובה לפרשייה כי "המקרה מטופל על ידי כל הגורמים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר פרטוש
כאן לא לומדים. ארכיון
צילום: מאיר פרטוש
חוזרים ללימודים
מומלצים