שתף קטע נבחר

בצל פרשת רוז: המורים יערכו שיחות הרגעה

משרד החינוך הנחה את המורים כיצד לפתוח את שנת הלימודים במקרה שיועלו שאלות הנוגעות לפרשת הילדה רוז, ולהטבעתו של הילד אלון על-ידי אמו. המורים הונחו להעביר לילדים מסר שמולם מבוגר אחראי ואיכפתי, שיכול לשמש עבורם כתובת להתייעצות ולעזרה

בתי ספר רבים יקדישו את השיעורים הראשונים של שנת הלימודים לשיחות על שתי הפרשות שזיעזעו את המדינה בשבוע החולף - החשד לרציחתה של רוז על ידי סבהּ, והטבעתו למוות של אלון בוריסוב על-ידי אמו. השירות הפסיכולוגי הייעוצי (שפ"י) במשרד החינוך גיבש המלצות לשיח עם התלמידים, במידה שאלה יעלו מחר (יום ב') שאלות בנוגע למותם הטראגי של הילדים.

 

בנוסף לכך, משרד החינוך גיבש שורת הנחיות לאנשי המקצוע על הדרך לאתר תלמידים המצויים בסיכון, ולצורך כך אף הפיץ חומרי הדרכה בנושא מתוך אתר המשרד:

 

"בימים האחרונים הפכנו עדים לסיפורה הקשה של הילדה רוז. תמונתה של הילדה ניבטת מכל עיתון ומסך טלוויזיה ובין המבוגרים נערכות שיחות ערות בנושא. הרקע המשפחתי המורכב, העובדה כי בן משפחה שאמור להיטיב עמה, גזל, ככל הנראה, את חייה והחיפושים הממושכים אחר מציאת גופתה, מזעזעים ומסעירים מבוגרים וילדים. לסיפור זה מצטרף סיפורו של אלון, ילד שהוטבע על ידי אימו.

 

"באחת חדרו לתודעה הציבורית סוגיות של התעללות בילדים בתוך המשפחה. מדובר במצבים קיצוניים בתחום היחסים

במשפחה, המעוררים מחשבות שונות בקרב ילדים - האם גם לי זה יכול לקרות? האם גם במשפחה שלנו יכול מבוגר לפגוע בילד? מי שומר עליי? וכדומה".

 

במשרד הנחו את המורים להעביר לילדים מסר שמולם עומד מבוגר אחראי ואיכפתי, שיכול לשמש עבורם כתובת להתייעצות ולעזרה במידת הצורך. כן מודגש בפני המורים שעליהם "לשים לב לילדים המראים תגובות חריגות וקיצוניות, ולעקוב אחר רגשותיהם בעתיד הקרוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוז. התלמידים שואלים
אלון בוריסוב. שתי טרגדיות
צילום רפרדוקציה: יריב כץ
חוזרים ללימודים
מומלצים