שתף קטע נבחר

אולמרט נזף באבו-מאזן על פגישתו עם קונטאר

בפגישה בארבע עיניים מתח ראש הממשלה ביקורת על הנשיא הפלסטיני ואמר לו: "אתה לא אמור להיפגש עם רוצחים". אבו מאזן ביקש שחרור נוסף של אסירים, אך אנשי אולמרט הבהירו: "אין שום הבטחה כזו". עריקאת אמר במסיבת עיתונאים: "לא יהיה משא מתן בלי פיתרון סוגיית ירושלים"

פגישה שכזו. ראש הממשלה אהוד אולמרט נזף אחרי הצהריים (יום א') בנשיא הפלסטיני אבו-מאזן על פגישתו עם סמיר קונטאר בלבנון. "אתה לא אמור להיפגש עם רוצחים", אמר לו אולמרט בפגישה שנערכה בין השניים, כחלק מהניסיון להגיע לסיכומים עד סוף 2008, כפי שהוחלט בוועידת אנאפוליס.

 

בביקור בביירות, לפני שלושה ימים, הביע הנשיא הפלסטיני תמיכה בזכות השיבה ואמר כי "זכותם של 400 אלף פלסטינים, החיים ב-12 מחנות פליטים בלבנון - לשוב לביתם". במהלך הפגישה היום העלה אבו מאזן בפני אולמרט דרישות להקלות נוספות במחסומים ושחרור אסירים, אלא שבנושא האחרון - לא נעתר לבקשה, לאחר שלאחרונה שוחררו כ-200 אסירים.

 

"עד היום היו שלושה גלים של שחרורי אסירים עליהם הצהרנו מראש והפעם אנחנו אומרים, אין שום הבטחה לשחרור אסירים ולא ברור מהיכן הפרסומים האלה", הבהירו אנשי אולמרט, גם בהקשר לטענות משפחת שליט בעניין.

 

באשר לפרסומים על כך שראש הממשלה התכוון ללחוץ את אבו מאזן להגיע להסכם בתוך שבועיים, אמר בכיר בלשכת ראש הממשלה לאחר הפגישה: "לא היה ולא נברא. ראש הממשלה מחויב להבנות אנאפוליס, קרי, הסכם מלא עד סוף 2008, שום דבר אחר אינו מקובל ואין מדברים עליו".  

 

הפגישה בין השניים נמשכה 45 דקות, כשלפניה התקיימה הפגישה במעון ראש הממשלה בנוכחות צוותי המשא ומתן - בראשות של ציפי לבני ואחמד קריע (אבו-עלא).

 

הפלסטינים: "נדון בירושלים, בפליטים  ובגבולות"

גם מחזיק תיק המשא ומתן באש"ף וחבר צוות המשא ומתן הפלסטיני, ד"ר סאיב עריקאת, הבהיר כי אין כל כוונה לשאוף להסכם מדף או הסכם ביניים בתוך שבועות: "אנו מבקשים להגיע להסכם כולל", אמר במסיבת עיתונאים ברמאללה. הוא

הוסיף כי הנשיא הפלסטיני הודה לאולמרט על שחרור האסירים האחרונים, והתלונן על הדיווחים הישראלים והבינלאומיים לפיהם הבנייה בהתנחלויות מתקדמת.

 

עוד אמר עריקאת כי העמדה הפלסטינית היא התנגדות תקיפה לכל "דחייה של סעיפים מסוימים.10%-15% מן הדברים נדונים במשא ומתן, והיתר מודלפים באופן מכוון לתקשורת - ללא קשר למציאות ובמטרה לפגוע בצד הפלסטיני. לא יהיה משא מתן בלי פיתרון סוגיית ירושלים, בלי פיתרון סוגיות הפליטים ובלי פיתרון סוגית הגבולות". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט ואבו מאזן, היום
צילום: עמוס בן גרשום לע"מ
מומלצים