שתף קטע נבחר

נועם שליט: המחוות לא קידמו אותנו במילימטר

רגע לפני שאבו-מאזן מבקש מאולמרט לשחרר עוד אסירים, מבקש אביו של החייל החטוף להתנות את המחוות בקידום עסקה שתחזיר את בנו: "מאז נפל בשבי שחררה ישראל כאלף אסירים פלסטינים. אנחנו תומכים בשחרור - אבל רק כשגלעד יהיה בבית"

נועם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד שליט, אומר היום (א') כי הוא ובני משפחתו מתנגדים נחרצות לכל שחרור נוסף של אסירים פלסטינים, ללא התניית השחרור בקידום עסקה לשחרורו של גלעד.

 

שליט אמר את הדברים בעקבות הערכות ודיווחים, כי בפגישת אולמרט ואבו מאזן היום מתכוונים הפלסטינים לבקש שחרור אסירים נוספים. שליט אמר ל-ynet כי למד על הכוונה מדיווחים בכלי התקשורת.

 

"מאז נפל גלעד בשבי, לפני למעלה משנתיים, שחררה ישראל כאלף אסירים פלסטינים במחוות שונות", אמר שליט. "מחוות אלו לא קידמו את שחרורו של גלעד ולו במילימטר אחד, ואף הגדילו את תאבונו ודרישותיו של החמאס.

 

"אנחנו מתנגדים לשחרור אסירים נוספים, בכל מתווה שאינו קשור לעסקת אסירים לשחרורו של גלעד. בוודאי שאין לנו התנגדות לשחרור - אנחנו תומכים בשחרור של אסירים פלסטינים רבים, אבל רק כאשר גלעד יהיה בבית".

 

גם לקראת השחרור הקודם של 198 אסירים, בשבוע שעבר, הזהיר

 שליט כי ישראל עושה מחוות ריקות, שאינן מקדמות את העסקה לשחרור בנו. "המחוות הקודמות", הוא אמר, "לא גרמו לשום תזוזה. אני לא יודע מה החמאס חושב בעניין, אבל על סמך ניסיון העבר - הדבר לא שינה כלום בנוגע למצבו של גלעד".

 

היום תתכנס ועדת שרים המיוחדת, בראשותו של המשנה לראש הממשלה חיים רמון, כדי לבחון הגמשת קריטריונים לשחרור אסירים "עם דם על הידיים" - בתמורה לשחרורו של גלעד שליט. ישראל נכונה לבחון ויתורים, אך אינה מתכוונת להיענות לתביעה המחודשת של החמאס, לשחרר יותר מאלף אסירים פלסטינים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא בלי גלעד: נועם שליט
צילום: מתי אלמליח
מומלצים