שתף קטע נבחר

מחאה ברעננה: בית הספר הדמוקרטי מחפש בית

הורי התלמידים בבית הספר הדמוקרטי ברעננה מתכוונים להפגין מול העירייה, במקום לפתוח את שנת הלימודים. אחת האמהות מסבירה את המלכוד: "משרד החינוך דורש מבנה ציבור שבו יילמדו כדי להכיר בנו, אך העירייה לא מוכנה להקצות לנו מבנה ציבור עד שמשרד החינוך יכיר בנו"

100 תלמידי בית הספר הדמוקרטי ברעננה ילמדו בבוקר (יום ב') שיעור ראשון בדמוקרטיה ויערכו הפגנה נגד סירוב העירייה להקצות להם מבנה ציבור שבו יפעל בית הספר.

 

ברעננה פועלת עמותת הורים שהקימה לפני חמש שנים את בית הספר הדמוקרטי.

בשנת הלימודים האחרונה למדו בבית הספר כ-130 תלמידים, רובם מרעננה, בכיתות גן עד ח'. בית הספר פעל במבנה פרטי שאותו שכרה העירייה בגבעת חן. השנה החליטו ההורים לפנות לעיריית רעננה על מנת לקבל מבנה ציבורי לפעילות, אך בקשתם נדחתה.

 

"ביקשנו מבנה ציבור שישמש את התלמידים כבית ספר. כמו שבעיר יש בתי ספר לחינוך החילוני והדתי - העירייה צריכה לכבד את בקשתו ולכבד את כך שאנחנו בוחרים שילדינו ילמדו במסגרת בית ספר דמוקרטי", אמרה ל-ynet יפעת סרנה, ממקימי בית הספר הדמוקרטי ודוברת העמותה.

 

"פנינו לכל הגורמים בעירייה, גם לראש העיר נחום חופרי, אך בקשתנו נדחתה בטענה כי מדובר בבית ספר פרטי שאין לו רשיון של משרד החינוך", סיפרה. לדבריה, כאשר פנו למשרד החינוך - נמסר להם כי בית ספר חייב לפעול במבנה ציבורי כדי לקבל הכרה רשמית ורשיון פעילות.

 

בגלל המצב שאליו נקלע המוסד, הורים רבים היססו האם לרשום את ילדיהם לבית הספר. עם זאת, ה"גרעין הקשה" של ההורים החליטו לצאת למאבק. "מצד אחד משרד החינוך דורש מבנה ציבור שבו יופעל בית הספר על מנת להכיר בנו ומצד שני העירייה לא מוכנה להקצות לנו מבנה ציבור עד שמשרד החינוך יכיר בנו. זה אבסורד", אמרה סרנה.

 

התלמידים ילמדו בגנים ציבוריים ובבתים

ההורים והתלמידים מתכוונים להפגין מול העירייה ביום פתיחת שנת הלימודים. בינתיים, תלמידי הגן עד כתה ב' ילמדו במבנה שקיבלה העמותה. יתר התלמידים כ-80 במספר, ילדמו בגנים ציבוריים ובבתים פרטיים עד למציאת פתרון.

 

סרנה מוסיפה ואומרת כי העירייה ציריכה להתייחס לתלמידי בית הספר

הדמוקרטי כמו לשאר התלמידים תושבי העיר שבוחרים ללמוד במסגרת בית ספר דתי הוא חילוני. "זכותנו להיות בעלי דעה שונה ולחנך את ילדינו כפי שאנחנו מוצאים לנכון ולא רק במסגרת בתי הספר הממלכתיים בעיר. אבל העירייה לא מכבדת את הזכות הזו שלנו".

 

דוברת עיריית רעננה איילת גרדמן אמרה בתגובה: "בית הספר הדמוקרטי הינו מוסד חינוכי פרטי שאינו מאושר ע"י משרד החינוך. בית הספר פעל עד לאחרונה בגבעת חן והתלמידים אינם תושבי רעננה. עיריית רעננה אינה מקצה מבנים עירוניים לשום בית ספר פרטי, חשוב ככל שיהיה. יחד עם זאת העירייה סייעה ומסייעת להורים בנסיונות לאתר מתקן פרטי העונה לצרכים שלהם. העירייה מזמינה את התלמידים להיקלט במערכת החינוך המצטיינת של העירייה."

 

תגובת משרד החינוך לא נמסרה עד לשעת פרסום הידיעה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה: גיל נחושתן
לומדים למחות. ארכיון
אילוסטרציה: גיל נחושתן
מומלצים