שתף קטע נבחר

תמיר: פותחים שנה מיוחדת, יש תחושת שינוי

1,466,829 תלמידים נכנסו בבוקר לכיתות, עם פתיחת שנת הלימודים תשס"ט. אל חדר המצב במשרד החינוך כבר הגיעו פניות רבות של הורים שביקשו להתעדכן. שרת החינוך אמרה ל-ynet: "אנחנו פותחים שנה מיוחדת עם רפורמה חדשה - ומשקיעים הרבה מאוד". בכמה בתי ספר במגזר הערבי לא נפתחה שנת הלימודים בשל בעיות בטיחות ומחסור בציוד

"אנחנו פותחים שנה מיוחדת עם רפורמה ותוספת של חמש שעות לימוד לכיתות א' - ומשקיעים הרבה מאוד משאבים. יש תחושה של שינוי אמיתי". כך אמרה אמש (יום א') ל-ynet שרת החינוך, הפרופ' יולי תמיר, שעות אחדות לפני הצלצול הראשון של שנת הלימודים תשס"ט. אל הכיתות נכנסו בבוקר 1,466,829 תלמידים ב-4,021 מוסדות חינוך. מולם התייצבו 129,520 עובדי הוראה.

 

חוזרים ללימודים - דיווחים אחרונים:

 

לחדר המצב שנפתח כמדי שנה במשרד החינוך בירושלים כבר הגיעו פניות רבות, מרביתן בנושא

ההשבתות המקומיות הצפויות ביום הראשון ללימודים. בחדר המצב ישבו בכירי משרד החינוך שענו לטלפונים של ההורים שביקשו להתעדכן. בין המשיבים לשיחות היו גם שרת החינוך ומנכ"לית המשרד, שלומית עמיחי. בכמה בתי ספר במגזר הערבי לא נפתחה שנת הלימודים בשל בעיות בטיחות ומחסור בציוד.

  

השנה החדשה נפתחת במוסדות חינוך רבים, תוך הטמעת רפורמת "אופק חדש", אך חברי ארגון המורים טרם סיכמו על הצטרפותם למהלך. בנושא זה אמרה השרה תמיר ל-ynet: "אני מקווה שאחרי שתיפתח השנה נשמח גם להתקדם עם הארגון. אנחנו יודעים שצריך להשלים מהלך, אולם צריך להבין שנכנסנו לרפורמה שתיקח שלוש שנים לפחות עם עבודה מלאה במערכת לפני שנשלים את אופק חדש ביסודי ובחטיבות ביניים".

  

חדר המצב נפתח מחדש בשעה 6:30 בבוקר, ומספרו: 1212-234567.

 

בידקו: האם שובתים אצלכם?

שרת החינוך ציינה כי "בסך הכול השנה נפתחת חלק. התקלה הכי חמורה שלנו היא בירכא, שם יש עירייה שפשוט לא מתפקדת ומעלימה כספים ואין לנו דרך להתמודד איתה. החלטנו שלא נזרים להם כספים כי גם ככה זה יורד לטמיון".

   

בפתח תקווה הודיע משרד החינוך על ביטול איום ההשבתה בכל בתי הספר בעיר, שעליו הכריז ועד ההורים בשל ליקויי בטיחות ובשל אי שיבוצם של 70 תלמידים אתיופים במוסדות חינוך בעיר.

 

בנתיבות איים ועד ההורים בבית ספר של חב"ד לשבות, בדרישה להחזיר את המנהלת לתפקידה.

  

ועד ההורים של המגזר הערבי בלוד הודיע כי ישבית את הלימודים בכל המוסדות הערבים בעיר. זאת, בשל בעיות בטיחות וליקויים שהתגלו בשני בתי ספר יסודיים.

 

בבית ג'אן, בית הספר על שם נאיף קבאלן איים לשבות בשל ליקויי בטיחות, כך גם ברשות המקומית זרזיר בבית הספר ערב–אלגריפאת.

 

ביוקנעם איימו ההורים להשבית את הלימודים בשל תלמיד שאמור ללמוד בבית ספר בחיפה, אולם בית הספר מאיים לקלוט אותו ללא סייעת צמודה.

 

בכאבול ועדי ההורים איימו להשבית בשל מחסור במבנים ובשל שיפוצים שאינם מספקים את ועד ההורים.

 

בסכנין איים ועד ההורים להשבית את הלימודים בשל דרישה לקבל אישור לבניית קומה שנבנתה בבית הספר. ראש הרשות תומך בשביתת ההורים.

 

בבני ברק הוסר איום השביתה. העירייה הפסיקה שיפוץ של מגרש ספורט בבית הספר "מעלות נריה" ועל כן בית הספר לא מוכן לפתיחת שנת הלימודים.

 

יש גם יישובים עם חדשות טובות לפתיחת השנה. ועד ההורים העירוני בקריית שמונה החליט לדחות בשבוע ימים את שביתת הלימודים שתוכננה ליום הראשון. יו"ר ועד ההורים, רונן בן זקן, אמר כי "שנת הלימודים תיפתח כסדרה לאור נכונות של משרד החינוך להגיע תוך שבוע לפיתרון הבעיות".


פורסם לראשונה 31/08/2008 22:32

 

בהכנת הידיעה השתתפו חגי עינב ושרון רופא אופיר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמיר. תחושת שינוי
צילום: מוקי שוורץ
חוזרים ללמוד
מומלצים