שתף קטע נבחר

ח"כ אלדד יצא נגד האיסלאם; טיבי: הוא פירומן

"אירופה תיפול בעקבות ירושלים", הזהיר ח"כ אריה אלדד, שהכריז על קואליציה עם מחוקקים אירופים נגד הג'יהאד. ראשי הציבור הערבי זעמו: "הוא חובר לחממה שבה צמחו הנאצים"

חזית חדשה של נציג הימין הישראלי עם מחוקקים אירופיים מאיימת ללבות את אש השנאה. חבר הכנסת אריה אלדד הציג הבוקר (יום ד') את הוועידה שהוא צפוי להנחות בירושלים שכותרתה: "ניצבים מול הג'יהאד", והסביר ש"התפשטות האיסלאם מאיימת על יסודות הציביליזציה המערבית". הוא אף הקרין קטע מסרטון של מחוקק הולנדי שליבה את היצרים בעולם המוסלמי. ראשי הציבור הערבי הגיבו בזעם.

 

אלדד, ח"כ מסיעת האיחוד לאומי-מפד"ל, הכריז במסיבת עיתונאים על עריכת הוועידה בדצמבר, שבה ישתתפו כ-30 מחוקקים אירופאים מדנמרק, איטליה, הולנד, בלגיה, שבדיה, שוויץ, אנגליה וישראל.

"באירופה ישנם 60 מיליון מהגרים מוסלמים, שלאו דווקא באו במטרה להיטמע בחברה, אלא להתנגד לה מבפנים. התחושה באירופה היא שהגיעה השעה, אולי האחרונה, לעצור את האיסלאם הג'יהאדיסט", הסביר.

 

לדברי אלדד, "רמת המודעות לאופיו האמיתי של האיסלאם היא נמוכה מאוד לא רק באירופה, אלא גם בישראל. רבים בישראל חיים בעין הסערה והסכסוך, אך אינם מבינים את המציאות הקשה. הגיע העת לנתץ אמיתות ומוסכמות", טען. אלדד גם הביא דוגמא למוסכמה שלדעתו צריך לנתץ: "למשל, שהאיסלאם נשלט בידי קיצונים, אם כי בבסיסו הוא שונה".

 

"הועידה תהווה הזדמנות ראשונה לקואליציה החדשה של המחוקקים לפעול בתיאום ובשיתוף פעולה בהתמודדות ובמאבק נגד הפיכתה של אירופה לאירו-ערביה", אמר חבר הכנסת, "אם ירושלים תיכנע - אירופה תיפול בעקבותיה". במסיבת העיתונאים הוקרן קטע מהסרט השנוי במחלוקת "פיתנה" (קונפליקט), אותו יצר חבר הפרלמנט ההולנדי חירט וילדרס, שנאסר להקרנה במקומות רבים באירופה.

 

האמירות נגד האיסלאם עוררו תגובות נזעמות בקרב בכירי המגזר הערבי, במיוחד מכיוון שבאו בימי צום הרמדאן. סגן יו"ר הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, שייח' כמאל חטיב, אמר ל-ynet: "צר לי שכנסת ישראל מאפשרת לאדם כזה תחת חופש הביטוי להוסיף בנזין לאש הקיימת ממילא במזרח התיכון. הנביא מוחמד ודת האיסלאם שהח"כ הלא מכובד מבקש להתגרות בהם, זה כמו הר גדול שעכבר רוצה להזיז אותו".

 

ח"כ טלב אל-סאנע לא נמנע מקישור לגרמניה הנאצית: "אלדד עובר לימין הקיצוני באירופה - אותה חממה שממנה צמחה התנועה הנאצית. הוא שכח שדווקא המסיתים נגד האיסלאם היו חוד החנית נגד היהודים", אמר בהודעתו. "המהלך של אלדד הוא פרובוקציה לרגשותיהם של מיליארד מוסלמים בעולם, ומצביע על רשעות וחוסר אחריות". אל-סאנע כל כך זעם על יוזמתו של אלדד, עד שבמהלך דיון בעניין בערוץ הכנסת הוא פשוט יצא מהאולפן.

 

ח"כ אחמד טיבי כינה את מעשהו של אלדד "מעשה של פירומנים", והוסיף: "הוא פירומן המצית אש וגופרית המונעים על ידי שנאה לאיסלאם ולערבים. זהו מעשה נגד האיסלאם כדת ולכן מדובר בגזענות,

הן אירופית והן יהודית. תארו לעצמכם שיוצר ערבי או אירופאי היה יוצר סרט שמתאר את היהדות כדת של טרוריסטים בשל העובדה שחיילים ישראלים הורגים ילדים ומחסלים אנשים. הדבר הטוב ביותר לעשות עם הפרובוקציה הזו היא להסתפק במילים אלו".

 

גם יו"ר תנועת חד"ש, ח"כ מוחמד ברכה, הדגיש את "הסממנים הניאו-נאצים המובהקים" של הימין האירופי אליו חבר אלדד, והזהיר: "הניסיון לעשות אנלוגיה בין האיסלאם לטרור עלול להצית אש גדולה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלדד, היום. "נמנע את אירו-ערביה"
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
טיבי. "זו גזענות"
צילום: גיל יוחנן
הפגנות אחרי "סרט הקוראן"
צילום: AFP
מומלצים