שתף קטע נבחר

הליכוד צפוי לאשר תוכנית להחזרת מתפקדים

ח"כ ישראל כץ יוזם שינוי שייאפשר לאלפי מתפקדים שלא חידשו את הוראת הקבע לחזור לתנועה, ולזכות מיד בזכות בחירה. גם הקופה המדולדלת של הליכוד אמורה לזכות בחיזוק

כשהבחירות הפנימיות ב"קדימה" ממש מעבר לפינה, ועל רקע הערכות כי הבחירות הכלליות ייתקיימו בתחילת 2009, בליכוד מתחילים להיערך למאבק. ביום חמישי הקרוב צפויה מזכירות התנועה לאשר תוכנית שאמורה להחזיר אלפי מתפקדים, וגם לשפר את מצב הקופה הריקה.

 

הצעתו של יו"ר המזכירות, ח"כ ישראל כץ, נועדה לאפשר לחברים לשעבר בליכוד - שהיו חברים לפחות 16 חודשים אך חברותם נפסקה בשל עניינים טכניים - לחדש את התפקדותם עד סוף חודש אוקטובר.

 עקב כך, אותם מתפקדים יקבלו באופן מיידי זכות בחירה בתנועה. על פי חוקת הליכוד הקיימת, אדם שמתפקד למפלגה נדרש להמתין 16 חודשים לפני שניתנת לו הזכות לבחור. 

 

אלא שהיוזמה הזו פוסחת על לא מעט חברי ליכוד לשעבר שירצו אולי לשוב לתנועה - כאלו שהתפקדו במהלך השנים למפלגות אחרות, וכעת לא יוכלו לבחור, גם אם ישובו לליכוד. "מטרת המהלך היא לאפשר לחברי ליכוד ותיקים, שהוראת הקבע שלהם לא חודשה, לחדש את הוראת הקבע ולחזור עם זכויות מלאות", אומר כץ.

 

גורמים בליכוד אמרו כי לאחרונה התברר לראשי המפלגה שאלפי מתפקדים לא שילמו את דמי החבר, ולמעשה מספר המתפקדים קטן ממה שנטען באופן רשמי.

 

בליכוד אומרים כי מהלך החזרת המתפקדים הישנים נועד בין היתר גם להקטין את השפעתם של אנשי משה פייגלין. יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, מעוניין להציג רשימה "נקייה" ולא קיצונית בבחירות הבאות, אולם הוא חושש כי אנשי פייגלין יצליחו להכניס את נציגיהם לכנסת.

 

"צריך להתכונן לבחירות הכלליות"

"אנחנו רוצים להיות ערוכים לבחירות הכלליות, ולכן אם הבחירות יהיו בחודשים פברואר-מרס, הרי שצריך לסגור את ספר הבוחרים מתישהו בסוף אוקטובר", מדגיש יו"ר מזכירות התנועה.

 

בליכוד מעריכים שכמה אלפים שנשרו מהרשימות בגלל ענייניים טכניים הקשורים להוראת הקבע לתשלום דמי החבר, ירימו את הכפפה ויחזרו לתנועה בחודשיים הקרובים. "גם הפעילים ברוב הסניפים מעוניינים בדבר הזה", אומר כץ, שמעריך כי ההצעה תעבור ברוב גדול. "אנחנו מאבדים חברים כל חודש בגלל בעיות טכניות, וזה חבל".

 

חזרתם של כמה אלפי חברים לליכוד תסייע לתנועה גם בפן הכלכלי. לאחר הבחירות האחרונות, אז צנחה המפלגה ל-12 מנדטים, הצטברו לה חובות רבים. לפי שעה, מונה הליכוד כמאה אלף איש, והחזרה המיוחלת תזרים לקופה לפחות כמה עשרות אלפי שקלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישראל כץ
צילום: ניב קלדרון
מומלצים