שתף קטע נבחר

חקירת ההתרסקות: חלק מהמסוק ניתק ממנו

בחיל האוויר מעריכים כי מסוק הקוברה התרסק בשל תקלה טכנית. המסוק המריא לאימון במבנה של שני מסוקים, וכעבור עשר דקות - התרסק. חיל האוויר צפוי לקרקע את המסוקים

מסוק הקוברה התרסק הערב (יום ד') עשר דקות לאחר שהמריא מבסיס רמת דוד, כנראה בשל תקלה טכנית ולא בשל טעות אנוש. כך מעריכים בחיל האוויר. לפי גורמים בשטח, שחוקרים את האירוע, הטייס דיווח בקשר שהזנב או הרוטור התנתק מהמסוק, והוא מבצע נחיתת חירום בשדה סמוך, וכעבור זמן קצר - הוא התרסק. ייתכן שהסיבה היא עייפות החומר.


זירת ההתרסקות (צילום: חגי אהרון)

 

המסוק היה השני במבנה. הטייס ניסה לבצע נחיתת חירום, ופגע בקרקע. התחמושת התפוצצה ועלתה באש. כוחות חבלה של משטרת ישראל בסיוע הצבא הגיעו למקום כדי לנטרל את התחמושת, עבר זמן רב עד שכוחות ההצלה יכלו לגשת למסוק. הטייס הראשון הבחין במצוקה של חבריו במטוס האחר, ונחת מיד לאחר ההתרסקות.

 

אזרחים שהיו במקום ההתרסקות דיווחו כי אחד הרוטורים התנתקו מגוף המסוק, ואז הסתחרר המסוק, וצלל לקרקע במהירות עצומה. המסוק השני נחת לצדו במטרה לנסות ולסייע בחילוץ הטייסים. בחיל האויר החלו בתחקור ראשוני של התאונה ובשלב הראשון התמקדו בגביית עדויות משני אנשי צוות האוויר שהיו במסוק השני וניהלו קשר עם הטייסים במסוק שהתרסק.  

 

 הטייסת שאליה שייך המסוק נחשבת לבעלת רקורד מרשים, והשתתפה בין היתר במבצעים במלחמת לבנון השנייה. בחיל האוויר צפויה להתקבל החלטה לקרקע את מסוקי הקוברה עד שתתברר מהות התקלה. גורם בחיל האוויר אמר כי מדובר במסוק אמין מאוד.

 

בהכנת הידיעה השתתפה שרון רופא-אופיר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מסוק. ארכיון
צילום: Gettyimages Imagebank
שדות גניגר
צילום: חגי אהרון
מומלצים