שתף קטע נבחר

משפט זדורוב התחדש: עוד 50 עדים רק לתביעה

הדיונים המתנהלים זה שנה ותשעה חודשים במשפט רצח תאיר ראדה עדיין רחוקים מסיום. "זה עינוי דין, שנתיים לרצח ואין שום התקדמות משמעותית", אמרה האם, אילנה

לאחר חודשיים וחצי של הפסקה התחדשו היום (יום ה') הדיונים במשפט הרצח של הנערה תאיר ראדה ז"ל. המשפט, המתנהל זה שנה ותשעה חודשים עדיין רחוק מלהגיע לקו הסיום ובמהלך השבועות הקרובים צפויים להעיד בבית המשפט המחוזי בנצרת לא פחות מ-50 עדי תביעה נוספים. לאחר מכן צפויה ההגנה לפרוש את טיעוניה.

 

"זה עינוי דין, שנתיים לרצח ואין שום התקדמות משמעותית מבחינת העדויות", אמרה אמה של תאיר, אילנה ראדה. נציגות הפרקליטות, עורכות הדין שילה ענבר ומירית שטרן, אמרו כי עד כה המשפט מתנהל לשביעות רצונן והן מקוות כי ההליכים יהיו מעתה והלאה מהירים יותר, וניתן לראות כבר את האור בקצה המנהרה.

 

הסניגור, עו"ד דוד שפיגל, אמר כי בכוונתו להביא לבית המשפט "את כל אותם עדים שהתביעה ויתרה עליהם ובנוסף יובאו מומחים שונים ועדים נוספים שיקעקעו את התזות שהועלו על ידי התביעה".

 

במהלך הדיונים היום הופיע בפני בית המשפט תלמיד מבית הספר "נופי גולן"- בו למדה תאיר, שומר בית הספר ושני שוטרים שחקרו את פרשת הרצח. עבור הוריה של תאיר לא מדובר בעדים משמעותיים היכולים לשפוך אור על סימן השאלה הגדול שעדיין אופף את רצח בתם.

 

"העדים המשמעותיים לצערי עדיין לא העידו. מעניין אותי לשמוע את הפתולוג שביצע את הנתיחה וללמוד על הדו"ח הפתולוגי. מעניין אותי לשמוע את עדותו של רומן זדורוב כדי להבין מדוע הודה ואחר כך חזר בו. יש לי הרבה סימני שאלה לגבי התנהלותם של תלמידים, חברות של תאיר. סימני השאלה מעלים בי ספקות לגבי זהות הרוצח האמיתי", אמרה אילנה.

 

באחד הדיונים שקדמו לפגרה העיד בפני בית המשפט הבלש ראובן אזולאי, שליווה את זדורוב במהלך שיחזור הרצח.

 אזולאי אמר בעדותו כי זדורוב אמר לו בתחנת המשטרה לפני השחזור: "ב-99 אחוזים עשיתי את זה". לדברי אזולאי, זדורוב גילה סימני חרדה לפני השחזור ולכן הוא אמר לו: "אם עשית תגיד שכן - ואם לא תגיד שלא".

 

עו"ד שפיגל שאל את אזולאי כיצד הוא מסביר "שעדות כל כך חשובה לא נכתבה במזכר?". אזולאי ענה: "אתה צודק. הייתי בטוח שהדברים מוקלטים, אך מתברר שהיתה תקלה במערכת ההקלטה". טרם הגשת כתב האישום הודה זדורוב ברצח, אך לאחר מכן חזר בו וטען כי הוא הודה תחת לחץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילנה ראדה. עינוי דין
צילום: חגי אהרון
צילום: ודים דניאל
לא הקליטו. זדורוב
צילום: ודים דניאל
מומלצים