שתף קטע נבחר

רגע לפני הפריימריז: השטח בקדימה מתחיל לסעור

רגע לפני הפריימריז בקדימה מתמקד המאבק בפעילים. במהלך סוף השבוע הופצו לטענת אנשי לבני, שמועות שקריות לפיהן חלקם עברו לתמוך במופז. במקביל, השר אבי דיכטר, המפגר בסקרים, הודיע כי לא יפרוש מהמרוץ לראשות המפלגה

ארבעה ימים לפני הפריימריז בקדימה, המתח גואה והשטח מתחיל לסעור. אמש (שבת) טענו במטה שרת החוץ, ציפי לבני, כי אנשי מטהו של השר שאול מופז הפיצו במהלך היום ידיעות על כך שפעילים מרכזיים ערקו למחנה של שר התחבורה.

 

לטענת אנשי לבני, הידיעות נגעו בעיקר לפעילים במגזר הערבי ואף לבכירים במטה שרת החוץ. גורמים במטה לבני אמרו, כי "מהבוקר מפיצים שמועות שבכירים במטה ערקו". כך למשל נטען, כי רן פיינגולד, יועצו הפוליטי של סגן שרת החוץ, מגלי והבה, ערק למטה מופז.

 

"הבוקר קיבלתי טלפון מאחד החבר'ה במגזר הערבי", סיפר פיינגולד. "הוא אמר: סיפרו לי שעברת למופז. אחרי שעתיים מתקשר אליי הבוס שלי ושואל אותי אם פעיל מרכזי כזה או אחר עבר למופז. אחר כך עוד מישהו התקשר ושאל אם פעיל מרכזי שלנו עבר. בדקתי. לא היה ולא נברא".

 

עוד הוסיף פיינגולד, מומחה למגזר הערבי, כי "אני מהראשונים שתמכו בלבני, ובכל יום התמיכה שלי מתחזקת. אני לא רואה במופז אדם ראוי לראשות הממשלה, והשטויות האלה מוכרות לנו מהעבר. הם מנסים לגרום לאנשים לחשוב שיש עריקה המונית מהמטה שלנו. להעביר מחנה להגנה זה תרגיל חכם, אבל זה לא קיים". פעילים במטה מופז טענו בשיחה עם ynet כי גם פעילים מרכזיים בצפון עברו לתמוך בשר התחבורה, לאחר שיחות שקיימו שיחות עם מופז.

 

הקרב על תמיכת הפעילים המרכזיים בקדימה נמשך כבר כמה שבועות. במטה של לבני הביעו חשש כי העבודה המשמעותית שעשה מופז בשנתיים האחרונות, בכל רחבי הארץ מגדילה את יתרונו בשטח לקראת יום הבחירות.

 

בשל כך, הושקעו בשבועות האחרונים מאמצים רבים בניסיון להחליש את כוחו של מופז בקרב הפעילים המרכזיים. ח"כ צחי הנגבי והשרים רוני בראון, אלי אפללו וח"כ יוחנן פלסנר ויואל חסון השקיעו שעות רבות בשיחות עם פעילים בעניינה של לבני.

 

השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, אמר בכנס באשקלון כי הוא מתכוון להתמודד עד סיומם של הפריימריז. לדבריו, יש לו צוות שעובד על הסיבוב השני, מכיוון שהוא משוכנע שיגיע אליו. "הקמפיין הזה מלא הפתעות. אם לבני ומופז סיפקו את ההפתעות של הימים הראשונים, אנו נספק את ההפתעות של הימים האחרונים", אמר דיכטר והוסיף, "אני לא מאמין ביום הסוקר, אלא ביום הבוחר שהוא ביום רביעי".

 

בהכנת הידיעה השתתף שמוליד חדד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
מפיצים בעניינו שמועות. מופז
צילום: AP
אנשיה לחוצים מכוחו של מופז בשטח. לבני
צילום: AP
לא פורש. אבי דיכטר
צילום: צפריר אביוב
מומלצים