שתף קטע נבחר

משעל: מעוניינים בהסכם לשחרור שליט בהקדם

מנהיג החמאס השוהה בדמשק הבהיר כי ארגונו לא הציב תנאים חדשים לשחרור החייל החטוף, אולם לא יסכים ל"סחטנות ישראלית". "אנו מחוייבים להצלחת המו"מ בהקדם האפשרי כדי להשיב אסירינו הביתה", אמר

ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, אמר הלילה (יום א') כי חמאס מעוניין בהסכם לשחרור אסירים פלסטינים תמורת שחרורו של החייל החטוף גלעד שליט "מוקדם ככל האפשר". משעל דחה את הטענות כי הארגון הציב תנאים חדשים לשחרור, אולם הבהיר כי לא יסכים ל"סחטנות מצד ישראל".

 

בנאום שנשא בטקס לרגל חודש הרמדאן שנערך בדמשק, הבהיר משעל כי "חמאס לא דחה את המגעים לשחרור האסירים, ולא הציב

תנאים חדשים לכך. עם זאת, אנו מתנגדים לסחטנות מצד ישראל המעוניינת להוריד את מספרם של האסירים הפלסטינים שאמורים להשתחרר".

 

לדבריו, אין הסכמה בין הארגון לבין ישראל בנוגע למספר האסירים שישוחררו תמורת החייל החטוף. "אנו דורשים את שחרורם של יותר מאלף אסירים, אך ישראל מוכנה לשחרר 450 בלבד", טען.

 

הוא

 הבהיר כי לארגון אין שום כוונה לחבל במגעים בין הצדדים. "אנו מחוייבים להצלחת המשא ומתן בהקדם האפשרי משום שאנו מעוניינים שאסירינו ישובו הביתה. עם זאת, אנו דוחים את הסחטנות הישראלית בנוגע למספר האסירים", הוסיף.

 

לפני כשבועיים

העביר נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, לעמיתו הסורי בשאר אסד מכתב המיועד לחייל החטוף. על פי התכנון הועבר המכתב דרך אמיר קטאר לבכיר החמאס חאלד משעל - וממנו לחוטפיו של החייל. כמה ימים אחר כך אישר בכיר בלשכה המדינית של חמאס בדמשק, מוחמד נאסר, כי המכתב הועבר למשעל בעת פסגת המנהיגים בדמשק.

 

המגעים לשחרורו של שליט, המוחזק מזה כשנתיים בעזה, מתנהלים בחודשים האחרונים בתיווכה של מצרים - אולם ללא תוצאות. ביום חמישי דיווח העיתון "אל-קודס אל-ערבי" היוצא לאור בלונדון כי גורמי חמאס החלו לנקוט בצעדים מעשיים בכוונה להעביר את התיווך בעניינו של שליט לידי גורם זר אחר, שיחליף את המצרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משעל. מעוניין בהסכם
צילום: איי פי
צילום: נועם רותם
שליט. מוחזק יותר משנתיים
צילום: נועם רותם
מומלצים