שתף קטע נבחר

תושבי הצפון התלבטו: מי ישמור עלינו?

לפני יותר משנתיים היו נתונים תושבי הצפון תחת מטח מאסיבי של ירי רקטות מצד חיזבאללה. כ-400 תושבי קריית שמונה והאזור יכלו היום להשפיע על מי שייאלץ להמשיך ולהתמודד מול האיום המתעצם

לכ-400 מתפקדי קדימה מקריית שמונה והסביבה ניתנה הזדמנות להשפיע על זהותו של המנהיג שאמור לשמור על ביטחונם. התושבים, שלפני כשנתיים היו נתונים תחת ירי כבד של חיזבאללה, ניגשו לקלפי בידיעה שייתכן שמי שיבחרו ייאלץ להתמודד עם האיום המתעצם בתוך לבנון השכנה. 

 

מחליפים ראש: סיקור מיוחד

קדימה, בלי מעוף / אטילה שומפלבי מנתח

דיכטר שחה בים, לבני הטמינה פתק בכותל

 אולמרט הבטיח: "עוד נתראה"

 

מזכיר מושב מרגליות, אהרון שמואל, נמנה על תומכיה של לבני: "מדובר במי שעמדה מאחורי המגעים הבינלאומיים להשגת החלטת האו"ם 1701, שקבעה כיצד יתנהל האזור שלנו בשנים הקרובות. יש לה קשרים עם מנהיגים בעולם ואין לי ספק שזה יסייע לה לאחר היבחרה. מופז לא מתאים בעיני להיות מספר אחת בהובלת המדינה, ועל כתפיו מונחת חלק מהאחריות למצב שנוצר בצה"ל".


הקלפי בקריית שמונה נותרה שוממה במשך שעות (צילום: אביהו שפירא)

 

גם יו"ר פורום יישובי הגדר בצפון, איתן דוידי, עסק היום בהמרצת מצביעי לבני לממש את זכותם הדמוקרטית. "ציפי לבני מייצגת עבורנו ניקיון כפיים, ולא משהו משומש שדבק בו רבב", אמר. "ראש ממשלה לא חייב להיות בעל עבר צבאי מפואר. ראינו רמטכ"לים ואלופים שהגיעו לראשות הממשלה ואיכזבו. מדינה זה לא צעצוע, צריך אחריות וקבלת החלטות לא בצורה חובבנית של שליפה מהכובע".

 

לעומתם, יוסי בן שלמה ממטולה אמר כי הוא מאמין שרק שר התחבורה שאול מופז יכול להוביל את ישראל. "ישנם רבים שרואים שלבני מובילה בסקרים, אבל צריך להגיע לקלפי ולשים את הבעיה המרכזית על השולחן והיא נושא הביטחון.לדעתי, למופז יש ניסיון רב וביכולתו להקים תוך זמן קצר ממשלה יציבה שתוכל להתמודד עם האתגרים השונים".

 

גם יריב, סטודנט צעיר למדעי המדינה מקרית שמונה, תמך במופז. לדבריו, לבני היא שרת חוץ מצוינת, אך מופז ראוי לקבל הזדמנות הודות לעבר שלו בצה"ל ובפוליטיקה. "זה הצ'אנס האמיתי של קדימה לקיים את שהבטיחה - לשלב בין ממשלה שפועלת למען השמירה על הביטחון לצד דאגה לכלכלה, לחינוך ולבעיות חברתיות חמורות שקיימות שנים רבות", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
היא
צילום: ירון ברנר
צילום: עידו ארז
או הוא?
צילום: עידו ארז
מומלצים