שתף קטע נבחר

חנן גולדבלט מתחרט: "הפכתי לאיש הכי מכוער"

השחקן שהורשע באונס וביצוע מעשי סדום בנערות, התחנן בפני השופטים להקל בעונשו: "אני מביע חרטה עמוקה. משיא הפופולריות הפכתי לאיש הכי נורא. נהייתי לטפיל. תנו לי קרן אור של תקווה". חני נחמיאס העידה לטובתו: התסריט מעוות

חרטה מאוחרת. רק בדיון האחרון בשלב הטיעונים לעונש, נזכר הבוקר (יום ה') חנן גולדבלט להביע "חרטה עמוקה ואמיתית על מעשיו". השחקן לשעבר, שהורשע בעבירות אונס וביצוע מעשים מגונים בקטינות ובצעירות, סיפר על הקרע הקשה במשפחתו, על כך שאיבד כל דבר שהיה לו, ואמר שהוא מצטער על הפגיעה בקורבנותיו.

 

גולדבלט קרא מן הכתב מונולוג נרחב, ותיאר את אשר עבר עליו מאז הוגש נגדו כתב האישום. "אני מקבל את הכרעת הדין בהכנעה. הכל מרוסק ללא תקנה, הכל נחרב, ומשיא הפופולריות ודמות חינוכית לילדים, הפכתי לאיש הכי מכוער, הכי נורא.

 

"זה שלוש שנים שאני במעצר בית מלא. לאחר הכרעת הדין, שני הילדים שלי (בת 17 ובן 23 - ו.ל.) התקשרו אליי המומים מבוסטון,

 שם הם חיים עם אמם, ואמרו לי 'אנחנו אוהבים אותך אבא, תהיה חזק'. שלוש שנים אני במעצר בית וזה מעצר לכל דבר.

 

"באחת הפכתי לטפיל, אני חי על חשבון חברים ומשפחה, אצל מי שנענשים גם הם. תפיסת עולמי השתנתה, ניסיתי להבין איך ומה יכולתי לעשות כדי למנוע את האסון. פרסומי הרב כשחקן והעובדה שרוב חיי הייתי רווק יצרו אצלי חיי רווקות מלאים רומנים. ברור לי היום שהיו מקרים שהייתי קל דעת, וברור לי היום שכמה מהן נפגעו על ידי. היות שלא ניתן להחזיר את הזמן - אני מביע חרטה עמוקה".

 

"אני מובס תשוש ומושפל"

"שיתבוננו בי היום", המשיך גולדבלט, שהסביר כי הוא קורא מכיוון ש"אינו בפוקוס" מאז הכרעת הדין. בפנייתו לשופטים הוסיף: "כל מה שבניתי בחיי הרוס ויתכן שלא נותרו לי שנים לתקן מצב נורא זה. אני נתון לחלוטין לחסדיכם, מובס תשוש ומושפל. לכם הכוח לעשות לי כרצונכם, למרות שכבר לא צריך כוח.

 

"הפרסום שלי, היום בעוכריי... איך ומתי אחזיר אלי את ילדיי? היכן אגור? במה אעסוק? התקשורת מענישה אותי ללא רחם. מה שנותר לי הוא לפנות למי ששפטו אותי שיאפשרו לי קרן אור - ואולי אוכל בעתיד לראות את התקווה היחידה שנותרה לי".

 

במהלך הדיון היום הוגשו לבית המשפט תסקירי קורבן על ידי התובעת רקפת סגל-מוהר. מטעמו של גולדבלט העידו חבריו, בהם פסיכולוג שלמד איתו מאז היה נער, השחקנית חני נחמיאס וחברים נוספים אשר סיפרו על אדם שהיה מחוזר על ידי נשים, אופטימי ואוהב אדם.

 נחמיאס סיפרה שכשהיא רואה את הפרסומים בעניינו של גולדבלט, היא חשה שמדובר בסרט עם תסריט מעוות ובליהוק לא נכון לתפקיד הראשי.

 

חקירת פרשת גולדבלט נפתחה בעקבות חשיפת העיתון "ידיעות אחרונות". גולדבלט הורשע לפני כחודשיים באונס בכוח של נערה בת 16.5 ובאונס במרמה של צעירה בת 20. בנוסף, הורשע גולדבלט במעשה סדום, במעשים מגונים בבנות 15.5, 17, ו-17.5. פרט לכך, הורשע בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ובמעשה מגונה תוך ניצול יחסי מרות. גזר הדין במשפטו יינתן ב-6 בנובמבר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גולדבלט בבית המשפט
צילום: דנה קופל
צילום: גלעד קוולרציק
חני נחמיאס. "ליהוק לא נכון לתפקיד הראשי"
צילום: גלעד קוולרציק
מומלצים