שתף קטע נבחר

מקורבי אברהם-בלילא: "מעוניינת בתיק התחבורה"

בימים האחרונים מתגברות ההערכות בקדימה כי שאול מופז ישודרג לתפקיד שר החוץ. במסגרת סבב התיקים - עשויה לקבל שרת התיירות את תיק התחבורה

האם במסגרת "דיל" לחזרתו של שאול מופז לפעילות פוליטית תמונה השרה רוחמה אברהם - בלילא לשרת התחבורה? ל-ynet נודע כי בקדימה הועלתה האפשרות כי אם מופז ישוב וימונה לשר החוץ מי שתחליף אותו תהיה השרה אברהם-בלילא, מראשי תומכיו.

 

מקורבי מופז אמרו - טרם הפרסום ב-ynet כי הוא יחזור מחופשה ב-2 באוקטובר, כי הוא עדיין לא קיבל החלטה סופית האם לשוב לפעילות פוליטית לאחר פסק הזמן שעליו הכריז יום לאחר הפריימריז, אולם בשיחות שניהלו איתו מקורביו התרשמו כי הוא פחות נחוש להאריך את פסק הזמן וכן הוא שוקל לקצר אותו.

 

השרה אברהם-בלילא סירבה להתייחס לשאלת ynet האם מתקיימים מגעים כדי שתחליף את מופז. עם זאת, מקורבים לשרת התיירות אמרו כי "בימים האחרונים יש כל מיני שמועות על האפשרות שהיא תעבור למשרד התחבורה. אם זה יוצע לה - היא לא תתנגד. היא מעוניינת בתפקיד ובמשרד, שהוא משרד חשוב".

 

מקורבי אברהם–בלילא ציינו גם כי לא ידוע להם על מגעים ממשיים עם לבני ואנשיה כדי לקדם את העניין, אולם ייתכן כי בימים הקרובים אכן ייפתח משא ומתן עם יושבת ראש קדימה החדשה. שרת התיירות אמורה לפגוש ביום חמישי את לבני ולדון עימה בהמשך הדרך הפוליטית המשותפת. ייתכן כי בפגישה הזו תועלה גם האפשרות שאברהם-בלילא תשודרג לתפקיד בכיר יותר.

 

בכירים זועמים על מופז

בתוך כך, קראה אתמול יושבת ראש הכנסת דליה איציק למופז לשוב לפעילות פוליטית ולסייע ללבני להרכיב ממשלה ולהיות חלק ממנה. גם רוחמה אברהם–בלילא קראה למופז לחזור בו מהחלטתו. חלק מתומכיה של לבני אמרו מייד אחרי הפריימריז כי לבני צריכה לחבק את מופז ולהציע לו את תפקיד שר החוץ וממלא מקום ראש הממשלה, בעיקר לנוכח התוצאה שהתקבלה בפריימריז.

 

בכירים אחרים בקדימה שנושאים גם הם עיניהם לשדרוג ולקידום זועמים על הניסיון להשיב את מופז לקדמת הבמה לאחר שהודיע את שהודיע. שני האישים הבולטים בקדימה שמעוניינים במשרד החוץ הם שר האוצר רוני בר–און ושר הפנים מאיר שטרית. בקדימה היו שהעריכו כי אם מופז לא ישוב, הרי שבר–און, שהתייצב לצידה של לבני במהלך הקמפיין, יעבור למשרד החוץ ושטרית למשרד האוצר.

 

בימים האחרונים הוזכר גם שמו של חיים רמון כמועמד פוטנציאלי לשדרוג אם לא יחליט בסופו של דבר לפרוש מן הפוליטיקה. שני התיקים שהוזכרו בעניינו הם תיק האוצר ותיק החוץ. עם זאת, שמועות עקשניות בקדימה טוענות כי רמון החליט לפרוש אחרי הבחירות המוניציפליות בנובמבר ואף ניהל מו"מ על תפקיד בכיר בשוק הפרטי. לפי שעה נראה כי רמון לא החליט עדיין לפרוש ובקדימה ממתינים לראות איך יתקדם המשא המתן הקואליציוני עם העבודה וש"ס ואולי גם עם מרצ. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מופז. החוצה , פנימה - ולחוץ
צילום: רויטרס
אברהם-בלילא. לתחבורה?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים