שתף קטע נבחר

צילום: עטר אופק

מופז הדהים: לוקח פסק זמן מהפוליטיקה

בפגישה עם תומכיו במטהו בגבעתיים הטיל מופז פצצה פוליטית: "אני לוקח פסק זמן. ברצוני לבחון כיווני עשייה נוספים שבהם אני אוכל לתרום למדינת ישראל ולמשפחתי". הוא הוסיף כי אינו מבקש תפקיד או מעמד בממשלה או בכנסת

"היום החלטתי עם בני משפחתי שהגיע הזמן לפסק זמן", זו הפצצה שהטיל הערב (יום ה') השר שאול מופז בפני תומכיו במטה בגבעתיים. "ברצוני להחליט על עתידי, לבחון כיווני עשייה נוספים שבהם אני אוכל לתרום למדינת ישראל ולמשפחתי. אינני מבקש תפקיד או מעמד בממשלה או בכנסת. אשאר חבר קדימה ואעשה כמיטב יכולתי למענה". 

 

 

אחרי שהפסיד בהפרש של 431 קולות, הגיב מופז לראשונה על ניצחונה של לבני ואמר: "אני מקבל את תוצאות הבחירות ואין לי טענות לאיש ולמי שלא בחר בי. אין בליבי דבר נגד השרים וחברי הכנסת שתמכו במתמודדים אחרים, אין לי טענה כנגד המערכת שהכינה את יום הבחירות, ואין לי דבר נגד התקשורת, הסוקרים או הפרשנים. כל אחד עשה ופעל על פי דרכו". 

 

מופז ציין שיישאר חבר מפלגת קדימה, ויעשה כמיטב יכולתו למענה. הוא איחל לממשלת ישראל ולמדינה ימים טובים ומנהיגות

איתנה, ואמר: "אשאר נקי כפיים וישר לפי דרכי ואמונתי, אוהב ישראל המאמין בקודשי ישראל ובעתידנו בארץ הזו".

 

בכניסתו למטה בגבעתיים התקבל מופז במחיאות כפיים ובחיבוקים. לצדו ישבו עתניאל שנלר ורוחמה אברהם, שתמכו במועמדותו. בפתח דבריו אמר כי משפטנים יעצו לו לערער על התוצאות בשל פגמים שנפלו בבחירות, אך הוא החליט שלא לעשות כן.

 

"החלטתי שטובת המדינה עומדת מעל לכל רצון אישי, בייחוד כאשר הספינה מיטלטלת על מים סוערים", הסביר. "אני דמוקרט בנשמתי ויודע לכבד כל תוצאה. אני מקבל את דין הבוחר ומאחל הצלחה לציפי לבני. טובת המדינה עמדה לנגד עיני בכל מצב ובכל עניין". 

 

יו"ר הקואליציה, ח"כ יואל חסון, אמר בעקבות הודעת מופז כי "למרות שתמכתי בציפי לבני, שאול מופז הוא חבר אישי קרוב והחלטתו מצערת אותי מאוד. מופז תרם רבות למדינת ישראל ואני מכבד את החלטתו, אך מקווה שיחזור להנהגת המדינה במפלגת קדימה בעתיד".

 

עיוות בתוצאות?

לאחר פרסום תוצאות האמת בפריימריז אמר בא כוחו של מופז, עו"ד יהודה ויינשטיין, כי ימליץ לשר לערער לבית הדין של המפלגה על תוצאות הבחירות. הוא הסביר כי לבני אמנם זכתה ב-431 קולות יותר ממופז, אך קלפי שנפסלה ברהט מנתה 430 קולות. "אי אפשר למשול בישראל על קול אחד, זה בלתי תקין", טען.  

 

מוקדם יותר היום כינס יו"ר האופוזיציה, ח"כ בנימין נתניהו, כתבים מחוץ למצודת זאב בתל אביב ואמר כי התקשר לברך את לבני על ניצחונה.

הוא הוסיף כי קרא ללבני להיפגש עמו ולקבוע תאריך קרוב לבחירות כלליות. הוא אמר כי בכוונתו לפנות בעניין גם לאהוד ברק, אלי ישי וראשי מפלגות אחרות.

 

"בחודשים האחרונים דובר רבות על נורמות שלטוניות", אמר נתניהו, "הדבר ההגון ביותר והדמוקרטי ביותר הוא ללכת לבחירות חדשות. צריך ללכת לעם ולא להשאיר את השאלה בידי מתפקדי קדימה. בשנתיים וחצי האחרונות נכשלה ממשלת קדימה בביטחון, בכלכלה, בחינוך. הדרך לעצור את ההידרדרות היא לאפשר לעם לבחור מנהיגות חדשה. אדרבה - נעמוד כולנו למבחן העם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מופז. מסיים את תפקידו?
צילום: עידו ארז
לבני. ניצחה והפסידה את מופז?
צילום: עופר עמרם
מומלצים