שתף קטע נבחר

צילום: AP

נעצר הנהג שהצית את המהומות בעכו

המשטרה הסבירה את מעצרו המאוחר של תאופיק ג'מאל: אספנו ראיות כדי לבוא לבית המשפט עם תיק מוצק. הוא חשוד כי נהג במהירות מופרזת, סיכן חיי אדם ו"פגע ברגשות הדת" כשנסע ברחוב יהודי בערב יום כיפור

חמישה ימים אחרי - החליטה המשטרה שמצית המהומות בעכו סיכן חיי אדם ופגע ברגשות הציבור. נהג הרכב שנסע בערב יום כיפור בשכונה המזרחית בעכו, תאופיק גמ'אל, נעצר בצהריים (יום ב'), לאחר שבחקירה עלה החשד שנהג במהירות מופרזת ותוך סיכון חיי אדם. הוא אף נחשד ב"פגיעה ברגשות הדת", לפי הודעת המשטרה.

 

במהלך הימים שחלפו מאז, טענו עדי הראייה בשכונה המזרחית בעכו כי הנהג שנכנס לשם בערב נסע במהירות מופרזת, כמעט פגע בהולכי רגל, והיו גם שהוסיפו שהשמיע מוזיקה בקולי קולות.

 הנהג הכחיש את הדברים, טען כי נהג במהירות סבירה בדרכו לקרובי משפחתו.

 

מפקד המחוז הצפוני, ניצב שמעון קורן, הסביר כי הנהג נעצר היום לאחר שחקירה יסודית העלתה את החשד כי אכן נהג במהירות מופרזת ואף סיכן את חייהם של הסובבים. 

 

דובר מרחב גליל במשטרה, רב-פקד ערן שקד, מסר כי מעצרו של הנהג בוצע רק לאחר איסוף די ראיות נגדו. לדבריו, "בימים שחלפו אספנו עדויות ראייה וראיות נוספות נגד הנהג, בין היתר נגבתה גרסה מבנו שהיה עצור. גרסה זו מחזקת את החשדות. היה לנו חשוב להגיע לבית המשפט עם תיק מוצק, שייאפשר לשופט להאריך את מעצרו - מה שאכן קרה".

 

בעיר נפוצו היום שמועות כי בנו של ג'מאל הוא שנהג ברכב, אולם המשטרה מכחישה את הדברים - והבן שהיה עצור שוחרר. בית משפט השלום בעכו האריך את מעצרו בשלושה ימים. את החקירה בפרשה מנהל צוות מיוחד של אגף החקירות במרחב גליל.

 

700 שוטרים עדיין בעכו

בהפועתו אתמול בישיבת ועדת הפנים של הכנסת שעסקה במהומות בעכו, טען ג'מאל שנסיעתו היתה טעות. "אם מה שעשיתי גרם לזה, אני מוכן להקריב את הצוואר שלי פה על השולחן הזה, עם גרדום תורידו, רק שיחזור השקט והשלווה לעיר עכו, ולהחזיר את הדו-קיום למקומו", אמר.

 

נשיא המדינה, שמעון פרס, ביקר הבוקר בעכו, בניסיון לפייס ולהרגיע את הרוחות. בפגישה עם ראשי הציבור הערבי והיהודי, הוחלט להקים

 פורום דתי המורכב מרבנים ושייחים שמטרתו "לצאת באופן מיידי לרחוב ולדבר עם הקהל הצעיר, על מנת להרגיע את הרוחות. לעקוב אחר התפתחויות בשטח ולאפשר את המשך השקט ששרר הלילה בעיר".

 

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, הודיע בתום הפגישה כי "הכוח המשטרתי המוצב בעיר, המונה 500 שוטרים במהלך היום ו-700 שוטרים במהלך הלילה, יישאר בעיר עד לאחר החג". לדבריו, המשטרה תחליט אם לצמצם את היקף הכוחות בעיר בהתאם להתפתחויות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תאופיק ג'מאל
צילום: ג'ורג' גינסברג
פרס ומנהיגי הדת, היום בעכו
צילום: AFP
המהומות, שנמשכו בצאת יום כיפור
צילום: AFP
מומלצים