שתף קטע נבחר

לבני: רוצה ממשלה רחבה, אך האופציות פתוחות

בצל המתיחות ביניהם בנוגע לאפשרות להקמת ממשלה צרה, נפגשה ראש הממשלה המיועדת עם שאול מופז והבהירה לו שאם יהיו מפלגות שיבחרו לא להצטרף לממשלה, היא תחליט אם אפשר להקים ממשלה בלעדיהן או שעדיף ללכת לבחירות

ראש הממשלה המיועדת, השרה ציפי לבני, נפגשה בצהריים (יום ד') עם שר התחבורה, שאול מופז, והבהירה שבכוונתה להקים ממשלה רחבה במהירות, אולם כל האופציות עדיין נמצאות על השולחן. לבני ציינה כי אם יהיו מפלגות שיבחרו שלא להצטרף לממשלה, היא תחליט אם אפשר להקים ממשלה בלעדיהן או שעדיף ללכת לבחירות.

 

מופז אמר כי בכוונתו לסייע בהרכבת הממשלה ובעיקר במשא ומתן מול ש"ס. שר התחבורה כבר שוחח עם יו"ר ש"ס, השר אלי ישי, כמה פעמים והבהיר לו כי בעת הזו יש צורך בממשלה רחבה. מופז ותומכיו בקדימה מתנגדים להקמת ממשלה צרה בתמיכת המפלגות הערביות וסביב ההתנגדות נוצרה בימים האחרונים מתיחות בינו לבין לבני.

 

ההערכות בצוות המשא ומתן של קדימה לגבי האפשרות לצרף את ש"ס לממשלה חלוקות. חלק מהגורמים בצוות מעריכים כי הסיכויים הם 50:50 וכי ש"ס מתבצרת בדרישותיה ובעמדותיה. בתוך כך, נפגש בירושלים צוות המשא ומתן של קדימה עם נציגי מרצ. בתום הפגישה דיווחו הצדדים על התקדמות בכמה נושאים וסוכם כי הצוותים ייפגשו שוב.

 

לבני קיבלה בתחילת השבוע ארכה של שבועיים להרכבת הממשלה מהנשיא, שמעון פרס. במהלך הפגישה בין השניים בבית הנשיא, אמרה לבני כי "כל אחד מראשי המפלגות מחוייב לקבל את ההכרעה שלו. אני מאמינה שההכרעה תהיה נכונה ומקווה שתהיה מהירה, מאחר שהימשכות התהליך לא טובה לעם ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לסיים התהליך מהר. לבני
צילום: אלי עוזי
מופז. לא לממשלה צרה
צילום: ירון ברנר
מומלצים