שתף קטע נבחר

ויכוח על מועד הבחירות: רק לא בחורף, יורד גשם

נציגי יהדות התורה ביקשו מהנשיא לא לערוך את הבחירות בשבוע של ט"ו בשבט כי החסידים נמצאים ב"טישים" אצל האדמו"רים. נציגי הערבים ביקשו לא ללכת לקלפי באמצע החורף - מחשש להצפות. פרס: זה לא אני שקובע

מכשול בדרך לקלפי - הצפות בכבישים ופירות יבשים: הבחירות הקרובות הן עובדה מוגמרת. עכשיו נשאר רק הוויכוח על התאריך. נשיא המדינה, שמעון פרס, שמע הבוקר (יום ב') את הסתייגויות הסיעות השונות בנוגע לתאריך. הערבים ביקשו לא לקיים בחירות בחורף, בגלל הגשם. החרדים ביקשו לא בשבוע של ט"ו בשבט, בגלל הארוחות אצל האדמו"רים ("טישים").  

 

הולכים לבחירות - דיווחים אחרונים:

 

נציגי סיעת בל"ד ביקשו מנשיא המדינה להתחשב במזג האוויר. ח"כ ג'מאל זחאלקה אמר לנשיא כי 27 בינואר, אחד התאריכים האפשריים, נופל בשיאו של החורף. אם יירד גשם, הדבר עלול לפגוע באחוזי ההצבעה באותו יום. היישובים

הערביים סובלים בלאו הכי מתשתיות גרועות, ולכן, הדבר עלול לפגוע בהם עוד יותר. לדבריו, על מנת לא להעיק על ציבור המצביעים - עדיף שהבחירות ייערכו בחודש מרס.  

 

נציגי סיעת יהדות התורה ביקשו מנשיא המדינה להתחשב בחגים היהודיים. ט"ו בשבט, שיחול ב-9 בפברואר נופל ביום שני וחברי הסיעה ביקשו שלא לערוך את הבחירות למחרת.

 

ח"כ יעקב ליצמן אמר כי לא בשבוע המדובר נוהגים רבים להשתתף בסעודות חסידיות אצל האדמו"רים ובאירועים משפחתיים. לדבריו, קיום הבחירות בשבוע זה יקשה מאוד על קהל הבוחרים להגיע לקלפי ולממש את זכותם הדמוקרטית. 

 

למרות ההסתייגויות, נציגי בל"ד וסיעת יהדות התורה הבהירו כי הם מוכנים לבחירות בכל עת. ביהדות התורה אף אמרו כי יתמכו בקיום הבחירות במועד המוקדם ביותר שניתן. נשיא המדינה הבהיר מצדו כי אין זה בתחום שיפוטו לקבוע את מועד

הבחירות, והכנסת היא זו שתעשה כן.

 

אל בית הנשיא הגיעו היום נציגי סיעות הכנסת השונות, וכולם הביעו תמיכה בקיום הבחירות מוקדם ככל הניתן. נציגי המפלגה היחידה שביקשו שאחזו בדעה שונה היו הגמלאים, שעלולים להימחק מהמפה הפוליטית.  

 

נציגי הסיעה הודיעו לנשיא כי אפשר "לדחות את הבחירות כל שניתן". ח"כ יצחק גלנטי אמר כי במציאות הקיימת, בחירות חדשות לא ישנו מאומה: "אנו סובלים ממשבר במנהיגות והמנהיגות המוצעת לבחירות הבאות לא מציגה אלטרנטיבה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בל"ד בבית הנשיא
צילום: גיל יוחנן
מומלצים