שתף קטע נבחר

בר-און: למה להצביע למאכער? שימו ש"ס

על כזה תומך נלהב, ישי והרב עובדיה לא חלמו: שר האוצר בר-און, מי שסירב להעביר את קצבאות הילדים המיוחלות, תהה בכנסת למה להצביע לליכוד - ולא ללכת ישר למקור. ומה עם משנתו הביטחונית של נתניהו? "יהיה גיהינום שסופו מי ישורנו"

הכנסת החליטה לקצר את ימיה בכמעט מחצית הזמן - והקמפיין כבר כאן. היום (ד') תקף שר האוצר בר-און, מקורבה של יו"ר קדימה ציפי לבני, את יו"ר הליכוד והאופוזיציה - על הבטחות שלכאורה נתן לש"ס, בדרך להקדמת הבחירות.

 

"ביום שני שמענו את מצע הבחירות של הליכוד ומי שעומד בראשו, בנימין נתניהו", אמר רוני בר-און, שנאם במליאת הכנסת על המשבר הכלכלי והמשבר בהשכלה הגבוהה. הוא ציטט את "ארבע הרגליים" של נתניהו, כאשר בעניין הביטחון האישי הוא "הציע פתרון פנטסטי לכל הבעיות - משטרה קהילתית והכל יבוא על מקומו בשלום".

 

"אנחנו מכירים את משנתו המדינית", המשיך בר-און, "שתסדר

פה גיהינום ביטחוני שסופו מי ישורנו. אני רק נזכרתי שהוא דיבר על הכלכלה והחינוך - איזה נואם, איזו דרמה, איזה חזון ואיזה מסר. הוא יסדר את הביטחון, הכלכלה, יסדר את החינוך, הוא הבטיח פי שניים קצבאות ממה שש"ס יכולה לקבל במשא-ומתן. שאלתי אותו - אתה מכחיש? והוא אמר, לא. והיום בבוקר אנחנו מתעוררים שגם בחינוך יש לו מסר: משרד החינוך יילך לש"ס, עד שהוא לא יכחיש - אלה העובדות".  

 

"יופי של פתרון", סיכם שר האוצר: "בכלכלה - קצבאות ילדים, החינוך הולך לש"ס. אז אני שואל, אזרחי ישראל היקרים: למה אתם צריכים להצביע בשביל המתווך? למה צריך לשלם שכר תיווך למאכער? תתנו ישר לש"ס".  

 

אשר למשבר באקדמיה, המאיים על פתיחת את שנת הלימודים באוניברסיטאות בשבוע הבא - בר-און העיר שכלל לא הוזמן לדיון החירום בוועדת הכספים, לאחר שהיו"ר אבישי ברוורמן תקף אותו על היעדרותו. "אבל אנחנו בתקופת בחירות ואני מקבל הכל", סיכם, במה שיהיה כנראה נכון לומר ב-105 הימים הקרובים.   

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גיהנום ביטחוני: בר-און
צילום: גיל יוחנן
מומלצים