שתף קטע נבחר

"הפכנו את ת"א לזירת רצח לחתולים"

עשרות פעילי עמותת "תנו לחיות לחיות" הסתערו בלילה על רחובות תל-אביב וריססו כאלף כתובות מחאה במטרה למחות נגד מדיניות לכידת והמתת חתולי הרחוב בישראל. "את החתולים אי אפשר להוריד מהמדרכה", אומרים אנשי העמותה

כ-50 פעילי עמותת "תנו לחיות לחיות" פשטו אתמול (ד') לקראת חצות על רחובות תל-אביב במטרה לרסס את מדרכות העיר במיצג מחאה המוני. המטרה: מחאה נגד לכידה והמתה של חתולי רחוב כאמצעי לדילול אוכלוסיית החתולים בישראל. 
 
הפעילים שעבדו עד שעות הבוקר הקטנות טענו כי ריססו כאלף כתובות מחאה במיקומים מרכזיים וסואנים בעיר. "השתמשנו בשבלונה של חתול ובעזרתה ריססנו את קווי המתאר שלו בצבע לבן על המדרכה, כך שייראה כאילו ישנו חתול מת", אומרת ל-ynet אתי אלטמן, דוברת העמותה. "סביבו פיזרו הפעילים סרט צהוב עם שם העמותה והתאריך 3.11, שבו יחרוץ בג"ץ ביום שני הקרוב את גורל החתולים".
 


מרססים חתולים ברחובות תל-אביב (צילום: עופר עמרם)
 
פסיקת בג"ץ משנת 2004 אוסרת על המתת חתולים, אלא במידה והם מסכנים באופן וודאי את בריאות הציבור, ורק לאחר שננקטו כל האמצעים האפשריים לטפל בנושא - עיקור וסירוס והחזרה למקום המחייה או פינוי מהאזור - בין אם לאימוץ או לעמותה.
 
בתחילת השנה הגישו 17 ארגוני בעלי החיים עתירה לבג"ץ נגד משרד החקלאות, השירותים הווטרינרים ואגודת "צער בעלי חיים בישראל" בתל-אביב, בטענה כי "לכידת והמתת החתולים מהוות הפרה חמורה של חוק צער בעלי חיים, של פסיקת בג"ץ ושל ההנחיות לטיפול בחתולי רחוב אשר הוציא מנהל השירותים הוטרינריים עצמו...".
 
העמותות דרשו לחייב את משרד החקלאות ומנהל השירותים הוטרינריים להעמיד לדין משמעתי מספר וטרינרים רשותיים ש"התירו לכאורה להעביר את החתולים למתקן צער בעלי חיים בתל-אביב, מתוך ידיעה והסכמה ברורה לכך שהם יומתו שם".
 


"אי אפשר להוריד את החתולים מהמדרכה" (צילום: עופר עמרם)
 
משרד החקלאות השיב לעתירת הארגונים לפני כחמישה חודשים נגד המתת חתולי הרחוב והודיע כי בהעדר תקציבים מספיקים לעיקור וסירוס, "פינוי והמתה של חתולים, ללא גרימת סבל, מהווים את האמצעי היעיל היחיד, ועל כן יש לראותו כלגיטימי וראוי. המשרד מעודד את שינוי החוק כך שיובהר כי המתת בעלי חיים אינה אסורה כשלעצמה, אם היא מתבצעת ללא גרימת סבל ואם היא חיונית לאור פגיעה בבריאות הציבור או קיום מטרד משמעותי".

 

לדברי אלטמן, הרעיון למחאה הינו בשיתוף עם חברת "OBSESSIVE" ונועד להוציא את תושבי העיר מאדישותם כלפי החתולים. "מספר רב של רחובות בתל-אביב כוסו ב"פגרי חתולים" והדבר משך את סקרנותם של אנשים רבים", היא מגלה. "כל המחאה תישטף מהרחובות תוך מספר ימים ואנחנו לא חוששים מקנסות של העירייה. את החתולים אי אפשר להוריד מהמדרכה. אני מאמינה שזה ימשוך את תשומת לב הציבור. זו פעילות גרילה מחאתית עם מסר".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחת מכתובות המחאה שרוססו ברחבי תל-אביב
צילום: עופר עמרם
מבצע מחאה לילי
צילום: עופר עמרם
ההכרעה בבג"ץ : ביום שני הקרוב
צילום: ברוך פייגנבאום
מומלצים