שתף קטע נבחר

הרב יוסף: למגרשי פדרמן אין חלק בעולם הבא

ימים ספורים לאחר הריסת מבנים נוספים בחוותו של נועם פדרמן, ביקר בה בנו של הרב עובדיה יוסף, שאמר: "כל מי שהיה שותף לגירוש ולהריסה - אין לו חלק בעולם הבא"

לא שקט בחוות פדרמן. אחרי האלימות והתבטאויות הקשות נגד כוחות הביטחון בחוותו של נועם פדרמן, ליד קרית ארבע, בא הלילה (יום ג') הרב יעקב יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף, לביקור בחווה, שבה הספיקו התושבים במקום להקים מבנים ארעיים במקום המבנים שנהרסו בידי כוחות הביטחון.

 

הרב יוסף אמר במהלך הביקור כי "כל מי שהיה שותף לגירוש משפחת פדרמן מביתה והריסת הבית - אין לו חלק בעולם הבא". יוסף גם הביע זעזוע מההרס ואיחל למשפחת פדרמן לשוב ולבנות בית במקום. "קשה לי לראות את זה, אני יודע שאבכה עכשיו שבוע שלם. לראות את ההרס והזוועה והחבלה שגרמו שוטרים למשפחה יהודית בארץ ישראל", הוסיף.

 

בנו של מנהיג ש"ס חזר על פסק הלכה הקורא לחיילים לסרב פקודה במקרה של פינוי והריסה. אחד מהאנשים שהיו במקום אמר לרב: "היו שוטרים שהיו שותפים בגירוש, חובשי כיפה ואומרים תהילים במערת המכפלה". על כך אמר יוסף: "התפילות שלהם לא שוות כלום". 

 

הרב יעקב יוסף, הוא רב מוכר ומכובד בציבור החרדי והדתי-לאומי, אשר כיהן בעבר כחבר כנסת לשעבר מטעם ש"ס. היום עומד יוסף בראש ישיבת "חזון יעקב" בירושלים.

 

אין זו הפעם הראשונה שפעילי ימין מתבטאים בחריפות נגד מערכת אכיפת החוק. לאחר הפינוי הראשון בחווה, לפני כשבועיים, קראו יהודים באזור לנקום בחיילי צה"ל. אחד מהם אף הגדיל ואמר אז, כי "אנחנו מייחלים שהם יינגפו לפני אויביהם, שכולם יהיו גלעד שליט, שכולם יהרגו ושכולם ישחטו כי זה מה שמגיע להם". בעקבות דבריו סערה המערכת הפוליטית והממשלה החליטה להפסיק את התמיכה במאחזים הבלתי חוקיים.

 

בסוף השבוע התקיים בחוות פדרמן טקס הנחת אבן פינה למבנים החדשים שהוקמו בה, בעקבות הריסת המבנים הקודמים. במהלך הטקס אמר יו"ר ועד רבני יש"ע והרב של קריית ארבע, הרב דב ליאור, כי "הפעולות של כוחות הגירוש בחוות פדרמן מזכירות את מה שעברנו בפולין לפני כמה עשרות שנים. גם אז סילקו אותנו מהבית ללא כל סיבה, רק בגלל שאנחנו יהודים. גם אז לא נתנו לנו אפשרות לקחת רק את החפצים האישיים, גם אז באו באמצע הלילה והוציאו אותנו ללא חמלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רחמים מימון
העימותים בחוות פדרמן (ארכיון)
צילום: רחמים מימון
מומלצים