שתף קטע נבחר

ארה"ב: נישואי זוגות חד-מיניים הותרו בקונטיקט

מהיום יכולים זוגות בני אותו מין להינשא כחוק במדינה שבצפון-מזרח ארה"ב. זאת בעקבות פסיקת בית משפט בנושא. הצעה למנוע את נישואי הגייז נדחתה בשבוע שעבר במשאל עם

זוגות הומוסקסואלים ולסביות אמריקנים אינם יכולים עוד להינשא בקליפורניה, אך החל מהיום (ד') באפשרותם לעשות זאת במדינת קונטיקט. שופט בית המשפט העליון בניו-הייבן, ג'ונתן סילברט, הודיע כי זוגות חד-מיניים יוכלו מעתה להירשם כנשואים בעיריות ברחבי המדינה, ורבים מתכננים לעשות זאת כבר היום.

 

הודעת השופט סילברט באה בעקבות פסיקה של בית המשפט העליון בחודש שעבר, שקיבלה את ערעורם של שמונה זוגות על החוק שאסר על הומואים ולסביות להינשא. עורך דינם של העותרים, בנט קליין, אמר כי ההודעה מסמנת "את סופו של מסע ארוך מאוד לקראת שוויון. כל אחד מהתובעים ביקש ממני לשתף את בית המשפט בתחושות הגאווה שלהם כאזרחי המדינה הזו".

 

"זהו יום נהדר לקונטיקט", אמר אחד ממגישי הערעור, רובין לוין-ריטרמן. ב-10 באוקטובר פסק בית המשפט העליון של קונטיקט כי לזוגות בני אותו מין הזכות להינשא וכי אינם צריכים להסכים להסתפק בנישואים אזרחיים, שכבר הותרו במדינה.

 

פג אוליביירה, מורה ליוגה בת 36 וג'ניפר ויקרי, עורכת דין בת 44, מתכננות להתחתן בניו-הייבן כבר בהמשך היום. השתיים מגדלות ביחד תינוק בן שלושה חודשים. "אנו נרגשות מאוד ולא רוצות לחכות אפילו דקה אחת נוספת", אמרה אוליביירה. "אני רוצה להראות לאנשים שעמלו כל כך הרבה כדי שזה יהיה אפשרי שאנו אסירות תודה ואנו לא רוצות עוד לחכות עד שנוכל לומר 'אנו נשואות'".

 

רק קונטיקט ומסצ'וסטס מאפשרות לזוגות חד-מיניים להינשא כחוק. נישואים אזרחיים הותרו בקליפורניה עד שהוחלט לאסור על כך במשאל עם שנערך בשבוע

 שעבר. ההצבעה גררה מחאות וכמה תביעות של אנשים שביקשו מבית המשפט העליון במדינה לבטל את האיסור.

 

תיקוני חוקה האוסרים על נישואי גאים אושרו בשבוע שעבר גם באריזונה ופלורידה. בארקנסו הוחלט לאסור על זוגות לא נשואים לאמץ ילדים. הצעה לאסור את נישואי הזוגות החד-מיניים הועלתה להצבעה גם בקונטיקט בשבוע שעבר, אך נדחתה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פג אוליביירה וג'ני ויקרי, היום
צילום: רויטרס
מומלצים