שתף קטע נבחר

ביקורת על יעלון בליכוד: "כאילו עשה לנו טובה"

הכוכב החדש של נתניהו השהה את החלטתו - ובליכוד מתמרמרים: "הוא עשה את זה כדי לקבל הד לפריימריז". מצד שני, אדלשטיין מברך: "הוא יתרום רבות"

מברכים ומבקרים: הצטרפותו של משה (בוגי) יעלון לליכוד זוכה לברכות מצד אחד ולביקורת מצד שני. פרק הזמן שבו התלבט יעלון האם להצטרף למפלגה גרם ללא מעט חברים בה להרים גבה ביחס להתנהלותו של הרמטכ"ל לשעבר. יעלון קיים מגעים עם בכירי הליכוד במשך תקופה ארוכה, אך רק אתמול (ב') מסר את תשובתו הסופית ליו"ר המפלגה, בנימין נתניהו, עמו הוא צפוי לקיים מסיבת עיתונאים.

 

גורמים בליכוד מתחו ביקורת על התנהלותו של יעלון. "בוגי הוא תוספת כוח לליכוד, אבל ההתנהלות שלו בכל הנוגע להצטרפות בעייתית מאוד", אמרו הגורמים. "אין ספק שיעלון משך זמן כדי להיות האחרון שנכנס, כדי שההד התקשורתי סביבו יהיה חזק יותר וצמוד יותר לפריימריז".

 

ח"כ חיים כץ הוסיף כי "אנחנו צריכים את יעלון, אך חבל שהוא חיכה כל כך הרבה זמן ומשך את זה כאילו שהוא עושה לנו טובה. אבל אני שמח שבשורה התחתונה - סוף טוב הכל טוב". ח"כ יולי אדלשטיין אמר: "אני מאוד שמח שאדם בסדר גודל כזה מגיע לליכוד". אדלשטיין סבור כי יעלון "יתרום רבות גם בהבאת קולות וגם במעורבות בענייני ביטחון של מדינת ישראל". ח"כ ישראל כץ הוסיף כי הוא "משוכנע שמדובר בתוספת כוח משמעותית לליכוד, שתגביר את סיכוייו של הליכוד לזכות בבחירות".

 

הצטרפותו של יעלון מצמצמת עוד יותר את צמרת הליכוד הצפופה ממילא - בעקבות גל ההצטרפויות לתנועה - דבר שגורם ללא מעט מתח בקרב חברי כנסת בליכוד בימים אלה.

ח"כ לשעבר מיכאל רצון ציין כי "יעלון הוא אדם ראוי" ובירך על הצטרפותו לליכוד, עם זאת ציין כי "חשוב שברשימה לכנסת יינתן איזון בין החברים הוותיקים בתנועה לבין המצטרפים החדשים".

 

הקשר בין נתניהו ליעלון החל לפני כשנתיים, לאחר מלחמת לבנון השנייה. במהלך התקופה שחלפה מאז היו השניים בקשר רצוף, ודנו בנושאים בטחוניים ומדיניים. בתקופה האחרונה, כאשר החלה הזירה הפוליטית להתחמם, החלו השניים לדבר גם פוליטיקה באופן פרקטי. השניים נפגשו בממוצע אחת לשבוע ונתניהו הציע ליעלון להצטרף לחיים הפוליטיים בשורות הליכוד. כשטלפן יעלון לנתניהו, אמר לו האחרון: "חכיתי לזה זמן רב. אני שמח על החלטתך".


פורסם לראשונה 17/11/2008 22:53

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אדלשטיין. "הוא יתרום רבות"
צילום: חיים צח
צילום: דודי ועקנין
יעלון. עשה טובה?
צילום: דודי ועקנין
מומלצים