שתף קטע נבחר

לבני נפגשה עם רמון וביקשה: אל תפרוש

המשנה לרה"מ נועד בארבע עיניים עם יו"ר קדימה, והתכוון ככל הנראה להודיע לה על פרישתו מהחיים הפוליטיים - אך יחליט רק בימים הקרובים. בכירים בקדימה: הוא נראה כאילו שהוא מחכה כבר לפרוש, אין לו כוח

נשאר או הולך? המשנה לראש הממשלה, חיים רמון, צפוי להודיע בימים הקרובים אם בכוונתו לפרוש מהחיים הפוליטיים. רמון נפגש הערב (יום ב') עם יושבת ראש קדימה, השרה ציפי לבני, והבהיר לה כי יקבל החלטה סופית לגבי עתידו הפוליטי בתוך זמן קצר, ויודיע לה.

 

גורמים בקדימה אמרו כי רמון ביקש להיפגש עם לבני על-מנת להודיע לה כי הוא מתכוון לפרוש מהחיים הפוליטיים, אולם בתום השיחה אמר לה כי ישיב תשובה סופית רק בעוד כמה ימים. נראה כי לפי שעה נטייתו של רמון היא לפרוש מהחיים הפוליטיים. גורמים המקורבים לרמון ציינו, כי "הוא לא אמר לה אם הוא נשאר או אם הוא הולך, אולם הוא הציג בפניה את נטיית לבו ואת מה שהוא חושב על מה שיתרחש בבחירות ובעתיד הקרוב".

 

לבני אמרה לרמון כי היא מעוניינת בהישארותו בחיים הפוליטיים ובקדימה, וכי היא רואה בפרישתו נזק למפלגה. השניים דנו גם בנושאים נוספים: ביום שישי האחרון כינסה לבני התייעצות בביתה בתל-אביב, בהשתתפות רמון ובכירים נוספים בקדימה. בפגישה נדונה התוכנית המתגבשת של קדימה לשינוי שיטת הממשל. רמון, יחד עם היועץ האסטרטגי אייל ארד, אמר כי הוא תומך בשינוי שיטת הממשל - ממשטר פרלמנטרי למשטר נשיאותי.

 

מקורביה של יושב ראש קדימה אמרו, כי "לבני עושה הרבה מאמץ כדי לשכנע את רמון להישאר. היא רואה בהישארותו חשיבות גדולה, ובין היתר זו גם הסיבה שהיא עוסקת בנושא שינוי שיטת הממשל. זה נושא שחשוב לרמון ומעורבותו נועדה לסייע לו להשאר במפלגה ומעורב בחיים הפוליטיים".

 

"הוא לא מתאבד על שום דבר"

בחודשים האחרונים נפוצו ספקולציות רבות לגבי תוכניותיו של רמון, אולם הם הוכחשו על ידו פעם אחר פעם. כמדי תקופה, הביע רמון רצון לפרוש מהפוליטיקה, ובשיחות סגורות אף הבהיר כי הוא מעריך שהמנצח בבחירות הקרובות יהיה יושב ראש הליכוד, בנימין נתניהו. הערכה פסימית זו עשויה לאותת על תוכניותיו של רמון לגבי העתיד.

 

בשבועות האחרונים היה רמון מעורב בניהול מטה הבחירות המוניציפלי של קדימה,

אולם בכירים במפלגה ציינו כי "לא ראינו את חיים מתאבד על שום דבר. הוא נראה כאילו שהוא מחכה כבר לפרוש".

 

בימים הקרובים יצטרכו המועמדים לרשימת קדימה לכנסת להגיש את טפסי ההתמודדות, יחד עם חתימותיהם של מאה חברי מפלגה. כשהגיע לרמון לישיבת סיעת קדימה, התלוצץ כשנשאל מדוע אינו מחתים גם הוא פעילים לקראת ההתמודדות, ומי שראו אותו התרשמו, כי "אין לו כוח להתעסק עם זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רמון. הערכה פסימית לקדימה
צילום: סבסטיאן שיינר
לבני. "עושה מאמץ להשאירו"
צילום: AP
מומלצים