שתף קטע נבחר

שש שנות מאסר לישראל ולס שהרג את בנו

ישראל ולס, האברך החרדי שהרג את בנו התינוק בטלטולים, ירצה שש שנות מאסר. כך קבע בית המשפט המחוזי בירושלים. בנוסף, נגזרו עליו שנתיים מאסר על תנאי. השופטת חנה בן-עמי: "לא נשמע צער כן על מות הבן או חרטה על מעשיו"

עונשו של האברך שהרג את בנו: בית המשפט המחוזי בירושלים גזר הבוקר (יום ג') שש שנות מאסר בפועל ושנתיים מאסר על תנאי על ישראל ולס, האברך החרדי שטלטל למוות את בנו בן שלושת החודשים והורשע בהריגה. ביצוע גזר הדין עוכב כדי לאפשר לו לערער.

 

 

שופטת בית המשפט המחוזי, חנה בן-עמי, ציינה בגזר דינה כי ולס לא הביע צער על מות בנו: "עוד רואה אני לציין כי מאז שלב החקירות במשטרה ועד למילים שהונע הנאשם להשמיע במסגרת הטיעונים לעונש, לא נשמע צער כן על מות הבן או חרטה על מעשיו וכל מעייניו היו נתונים בתדמיתו, בעתידו ובשיקום חייו".

 

השופטת ציינה כי העבירה המיוחסת לוולס היא מהחמורות בספר החוקים. עם זאת, כתבה כי נסיבותיו האישיות - יש בהן כדי להקל על עונשו: "יש להתחשב בכך כי מדובר באדם צעיר בראשית דרכו שחי במסגרת מגוננת ולא התנסה באחריות או בחובה למטלות אחרות, לבד מלימוד תורה. הוא לא ביקש לקפד את חיי בנו ולא רצה במותו. הוא פעל מתוך פזיזות וקלות דעת".

 

בסיום גזר הדין ביקש עורך דינו של ולס, עו"ד מיקי חובה, לעכב את ביצוע גזר הדין עד להכרעה בערעור שהם מתכוונים להגיש. השופטת הסכימה ועיכבה את ביצוע גזר הדין ב-45 ימים במהלכם ישהה ולס במעצר בית מלא. לאחר הדיון אמר עו"ד חובה ל-ynet: "זהו גזר הדין חמור ואנו מתכוונים לערער עליו".

 

נציגת הפרקליטות, עו"ד אשרת שהם, אמרה כי "העונש מבטא את חומרת המעשים ומעביר מסר של הרתעה והתייחסות חמורה לעבירות מסוג זה. אנו סבורים שבית המשפט גזר גזר דין שמשקף את חומרת העבירות". גיסו של ולס, צבי איזנשטיין אמר ל-ynet: "זהו גזר דין קשה ומאכזב. קיווינו שבית המשפט יאפשר לזוג הצעיר לשקם את עצמו. אני לא צופה מהומות במגזר החרדי כבעבר. אין מקום לדעתי להילחם בדרכים לא חוקיות".

 

הבן הפריע לישון, האב הרג אותו בטלטול 

הפרשה נחשפה ב-2006 כשבנו של ולס, רפאל, אושפז בבית חולים לאחר שעל-פי החשד סבל מהתעללות קשה. שבוע לאחר מכן הידרדר מצבו של התינוק והוא מת מוות מוחי. ההתעללות בתינוק החלה כשהיה בן מספר שבועות. האב סטר לו, נשך אותו, צבט אותו בפניו ובצוואר, במקום שבו הוא סובל מהמום. האב פעל כך "מתוך כעס על בכיו של התינוק", נטען בכתב האישום. באחת הפעמים התעלל בו משום שהפריע לו לישון. בפעם הזו - טילטל אותו בחוזקה עד שנשמט מידו וראשו נחבט בקיר. התינוק פונה לבית החולים הדסה במצב אנוש, ומת מפצעיו.

 

לפני ארבעה חודשים הורשע ולס בהריגה. בהכרעת הדין ציינה השופטת כי ולס היה מודע לנזק שיכול היה לגרום לבנו.

  

מעצרו של ולס והרשעתו גרמו למהומות קשות במגזר החרדי בירושלים. מפגינים חרדים חסמו את רחוב שבטי ישראל והציתו עגלות אשפה בטענה כי נעשה עוול לוולס. במהלך שלב הטיעונים לעונש, הופיע בפני בית המשפט ח"כ מאיר פרוש (יהדות התורה) שהתמודד לאחרונה לראשות העיר. פרוש סיפר כי ולס הוא "בחור טוב, שקט וממושמע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישראל ולס
צילום: גיל יוחנן
מומלצים