שתף קטע נבחר

בן משפחתו של ולס: היה צריך לתת לו להשתקם

בן דודו של האברך שהורשע בהריגת בנו התינוק אמר ל-ynet כי בני משפחתו קיבלו בהלם את הכרעת הדין במשפטו. "צריך היה לתת לו להשתקם ולהיות עם אשתו והבן שנולד לו. אנחנו חושבים שנעשה כאן עוול גדול", הוא אמר

בני משפחתו של ישראל ולס התקשו היום (ד') לקבל את הכרעת בין משפט המחוזי בירושלים להרשיעו בהריגת בנו בן שלושת החודשים באפריל 2006. "לא חשבנו שזו תהיה התוצאה", אמר ל-ynet בן דודו של ולס, צבי איזנשטיין.

 

איזנשטיין, שליווה את ולס לאורך כל המשפט, אמר: "מדובר באברך שאהב את הילד שלו. בינתיים, לפני 11 חודשים, נולד לו בן נוסף. אשתו ליוותה אותו לבית המשפט ותמכה בו לאורך כל הזמן. אנחנו כמשפחה האמנו שצריך לתת לו להשתקם".

 

הוא הוסיף כי הסערה התקשורתית אשר ליוותה את המשפט השפיעה על הכרעת הדין. לדבריו, השופטת לא התייחסה לגוף העניין בלבד, אלא התייחסה למשפט כתיק ציבורי. "האשימו אותו בשל האווירה הציבורית סביב עניין ההתעללויות וזו עמדה לו כרועץ. לא מגיע לו מאסר בפועל, צריך היה לתת לו להשתקם ולהיות עם אשתו והבן שנולד לו. אנחנו חושבים שנעשה כאן עוול גדול".

 

ולס, בן 21, נעצר באפריל 2006 בחשד שהתעלל והרג את בנו התינוק. הוא הואשם בהריגה ובהתעללות, אך השופטת החליטה לזכותו מסעיף ההתעללות.

 

בהכרעת הדין כתבה השופטת חנה בן-עמי מבית משפט המחוזי בירושלים: "טלטול התינוק בנסיבות האמורות על ידי אדם מבוגר ועוצמתו, פערי הכוחות בין הנאשם לתינוק, והעובדה כי מדובר בהפעלת אלימות כלפי ראשו של התינוק, שהוא איבר רגיש לכולי עלמא, וכאשר ידוע כי התינוק מתקשה בהחזקת ראשו בצורה יציבה, מובילים למסקנה כי הנאשם היה מודע בפועל לאפשרות גרימת התוצאה הקטלנית ממעשיו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ולס. המשפחה תומכת
צילום: גיל יוחנן
מומלצים