שתף קטע נבחר

ת"א: חולדאי וחנין נפגשו; "הפערים גדולים"

ראש העירייה נפגש לראשונה עם מי שהצליח להקים רשימה שנשפה בעורפו בבחירות האחרונות. סיעתו של חנין הודיעה: "נשב בספסלי האופוזיציה ונייצג את הציבור שלנו משם"

היריבים הגדולים של מערכת הבחירות בתל אביב - ראש העירייה, רון חולדאי, ודב חנין מ"עיר לכולנו" - נפגשו היום (ד') לפגישת עבודה ראשונה. בסיומה של הפגישה, אותה יזם חולדאי, התברר כי סיעתו של חנין שהיא הגדולה במועצה תשמש באופוזיציה. חנין ימשיך בכהונתו כחבר כנסת, ולא יהיה חבר מועצת העיר.

 

כזכור במהלך מערכת הבחירות האחרונה היה זה דב חנין שפרץ לזירה עירונית והצליח להציב מאבק רציני למול חולדאי. חנין עמד בראש התנועה האזרחית עירונית "עיר לכולנו" שהחליטה לקרוא תיגר על מדיניותו של ראש העיר המכהן. בבחירות לראשות העירייה הוא קיבל 34 אחוז מקולות הבוחרים. חולדאי זכה ב-51 אחוז.

 

ההפתעה של חנין ואנשיו הייתה גדולה אף יותר כאשר התברר כי "עיר לכולנו" הצליחה להכניס חמישה חברים למועצה - מספר זהה לחברי סיעתו של חולדאי. חולדאי רמז בנאום הניצחון על חבירה אפשרית, כאשר אמר כי יקשיב לקולות הציבור שהצביעו לאלטרנטיבות אחרות.

 

חנין הגיע לפגישה עם חולדאי מלווה בשני חברים מרשימתו: רחל גלעד ואהרון מדואל.

ראש העירייה ניסה לשכנע את השלושה להיכנס לקואליציה שיקים בתמורה לקבלת תפקיד סגן ראש העיר. חנין ואנשיו הסבירו כי כניסה שכזאת מותנית בכך שחולדאי יודיע על שינוי המדיניות בכל הקשור לבנייה, תחבורה ציבורית ודיור לצעירים.

 

מעיר לכולנו נמסר לאחר הפגישה: "הפערים בינינו לבין חולדאי לא ניתנים לגישור ולכן אנו נשב בספסלי האופוזיציה ונייצג את הציבור שלנו משם". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משני צידי השולחן. חולדאי וחנין
צילום: יעל צור
מומלצים